GRAVITY z nowym utworem. Posłuchaj singla “What Happened to Our Love?” [RECENZJA]

“What Happened to Our Love?” to najnowszy singiel zespołu rockowego GRAVITY, który swoją premierę miał 16 maja. Do utworu powstał teledysk.

Trzeba przyznać, że jak na rockowy duet, GRAVITY nieźle sobie radzi, jeśli chodzi o wypełnienie muzyczne, za którym mógłby stać większy band. A jest ich dwoje – Daniel Medina oraz Grzegorz Malski. Jak się okazuje ich twórcze podejście wystarczyło, żeby wyzwolić rockową energię w całkiem dynamicznie poprowadzonej kompozycji “What Happened to Our Love?”. A nie da się ukryć, że sporo w niej klasycznego, całkiem dobrze prezentującego się rockowego brzmienia. Choć jakieś inspiracje wydają się dosyć oczywiste, bo odnoszą się do tego, co już gdzieś słyszeliśmy, to nowa propozycja zespołu nie jest szablonowo ułożona, co akurat działa na jej korzyść.

fot. Patryk Michalski

Może przydałaby się współpraca z jakimś, kto pozwoliłby wyraźniej podkreślić charakterystykę zespołu, ale i tak jest nieźle.  To muzyka broniąca się bezpretensjonalnością, rzeczowym podejściem do kompozycji i sprawnością wykonania, co w przypadku takiego bandu jest bardzo ważne. Oryginalności dodaje jej charakterystyczny, jakby nostalgiczny, a niekiedy mocniej postawiony wokal Daniela. Wieloletnie doświadczenie muzyków w tym przypadku nie poszło więc na marne.

Granie muzyki rockowej, z mocnym zacięciem i ciekawą rytmizacją wymaga w Polsce ogromnej cierpliwości, bo dziś rządzą już nieco inne gatunki muzyczne. GRAVITY ma jednak pomysł na to, co tworzy i jest konsekwentny w swoich poczynaniach, dlatego zasługują na szerszą uwagę. Do tego dochodzi zawodowstwo. “What Happened to Our Love?” to solidna dawka wytrawniejszego brzmienia, które w gitarowej stylistyce wyróżnia się rzetelnie określoną formą i brudnym, ale jakże interesującym “jazgotem”, gdzie jest także miejsce na odrobinę refleksji. Czekamy na więcej.

*****

GRAVITY to polsko-hiszpański zespół rockowy działający w Krakowie. Zespół powstał w Krakowie w 2010 roku. Tworzą go Daniel Medina (wokal i gitara) oraz Grzegorz Malski (perkusja).

Duet GRAVITY miał już okazję dzielić scenę z kilkoma znanymi zespołami polskiej sceny muzycznej, m.in.: IRA, Akurat, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Czesław Mozil, Patrycja Markowska, Carrantuohill, Krzysztof Zalewski i Jamal. Zespół ma na koncie debiutancki album „Mirrors” wydany w marcu 2016 roku (AMadea Music) oraz EPkę zatytułowaną „Everything´s Connected“, którą wydali w 2018 roku.

Najnowszy singiel GRAVITY nazywa się “What Happened to Our Love?” i jest zapowiedzią dalszych poczynań zespołu. Utwór został wyprodukowany przez Zbigniewa Liśkiewicza i nagrany w Soundrise Studio w Krakowie.

 

2 odpowiedzi na “GRAVITY z nowym utworem. Posłuchaj singla “What Happened to Our Love?” [RECENZJA]”

Leave a Reply