Marta Szefke Groove Band z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Dynamit”!

24 kwietnia odbyła się premiera debiutanckiej płyty “Złapać ostrość” zespołu Marta Szefke Groove Band. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Dynamit”, do którego powstał gangsterski teledysk.

“Z kobietą temperamentną lepiej nie zadzierać! Nieprzewidywalna, niebezpieczna, pewna siebie, nie odpuszcza tak łatwo…”. Co jeszcze kryje nowy singiel “Dynamit”? Tego trzeba posłuchać – energetyczny, mocny, jasno podkreślający ekspresję wokalną Marty. A to tylko część tego, co można  znaleźć na całym albumie “Złapać ostrość”.

fot. materiały prasowe

Album EP “Złapać ostrość“, to pierwsze wydawnictwo zespołu. Premiera w serwisach cyfrowych miała miejsce w listopadzie 2021, zaś premiera płyty fizycznej odbyła się 24 kwietnia.

Realizacją nagrania, mixem i masteringiem zajął się Marek Heimbürger, na co dzień realizujący koncerty Darii Zawiałow, a ostatnio także i Męskiego Grania.

Pierwszą zapowiedzią płyty był singiel Dokąd, do którego powstał klip. Obecnie singlem promującym płytę jest “Dynamit” (premiera klipu odbyła się 26 kwietnia 2022).

Marta Szefke Groove Band to zespół trójmiejskich muzyków założony w maju 2016. Formacja zadebiutowała już dwa miesiące później na scenie finałowej prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festival. Zespół występował na Gdynia Blues Festiwal (2017) i zagrał koncert w ramach SOFAR Gdańsk.

Założycielka i frontmanka, Marta Szefke, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, absolwentką kierunków wokalistyka jazzowa oraz edukacja muzyczna. Ukończyła również budownictwo na Politechnice Gdańskiej, co z powodzeniem wykorzystuje podczas koncertów, budując odpowiednią atmosferę. Jako wokalistka toruńskiej formacji Tortilla koncertowała na najważniejszych festiwalach bluesowych w kraju, a także na Komeda Jazz Festiwal. Ma na koncie wspólne występy z Markiem Stryszowskim (Laboratorium) i Wojtkiem Karolakiem, z koncertu z którym została wydana płyta DVD live. Marta Szefke Groove Band jest autorskim projektem, z którym wokalistka wykonuje własny materiał.

Repertuar zespołu to przede wszystkim muzyka autorska czerpiąca z gatunków blues, soul, rhythm&blues, funky. Polskie teksty są efektem uważnego spojrzenia na człowieka i rzeczywistość, w której żyje, obserwacji jego zachowań, ale też przyjrzenia się samemu sobie i własnym doświadczeń życiowym. Czasem serio, a czasem z przymrużeniem oka. Aranżacje utworów stwarzają przestrzeń do improwizacji dla charyzmatycznych muzyków, którzy świetnie rozumieją się na scenie, kochają występy na żywo i zarażają publikę swoją energią.

*****

Płyta została nagrana z Pawłem Urowskim, basistą, który tworzył zespół od początku jego istnienia do kwietnia 2021. Paweł jest cenionym basistą i kontrabasistą, współpracował m.in. Anną Serafińską, Maciejem Sikałą, Adamem Wendtem, a ostatnio z Wojciechem Jachną. Obecnie jest basistą w zespołach Grażyny Łobaszewskiej oraz Piotra Bukartyka.

Album Złapać ostrość dostępny jest w streamingach: https://push.fm/fl/jkm9m0yx 
CD dostępne przez kontakt bezpośredni z zespołem (fanpage na FB lub mailowo – msgrooveband@wp.pl)

*****

Skład zespołu:
Marta Szefke – wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta (UA) – instr. klawiszowe, chórek
Bartłomiej Szefke – chórek
Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna
Konrad Żołnierek – gitara basowa
Piotr Jankowski – perkusja

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply