Emil Szwajk i Paprodziad w utworze “RAAJ”

“RAAJ” to najnowsza odsłona debiutanckiej płyty Emila Szwajka, która ukazała się 25 kwietnia pod naszym patronatem medialnym. W utworze gościnnie pojawił się Paprodziad.

„Oto świat, który widzę i moje jego unaocznienie. Na przekór afirmacyjnej muzyce klip niesie w sobie „obraz ku przestrodze”. Oto RAAJ, raj na opak, jego krnąbrna wizja z intencją wzniecenia w nas refleksji nad tym co się dzieje i co jeszcze może się stać, jeśli się w porę nie otworzymy serc. Na przełomie kwietnia i maja ukaże się moja debiutancka płyta. Dokładną datę poznacie niedługo! Oprócz Włodka Paprodziada Dembowskiego pojawią się na niej także Martyna Szczepaniak i Robert Cichy. Połowa zysku ze sprzedaży płyty powędruje do Fundacja Viva !, która przeznaczy je na pomoc dla zwierząt z Ukrainy. Pozdrawiam Was najmocniej”.

fot. materiały prasowe

Emil Szwajk  – jako autor tekstów lubi opisywać proces odkrywania samego siebie jako człowieka. Jako kompozytor, producent i multiinstrumentalista eksperymentuje z kolei łącząc z sobą z pozoru odmienne style i gatunki. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej. Jego nonszalancka barwa głosu dopełnia obrazu człowieka, który próbuje przedstawiać swoją subiektywną interpretację świata. Na co dzień mieszka w Rotterdamie, gdzie krok po kroku powołuje do życia swoje własne domowe wypasione studio nagraniowe.

Wegetarianin z piętnastoletnim stażem. Wolne chwile spędza dotleniając się i przebywając blisko natury. Oprócz muzyki Emil uwielbia też majsterkować (większość rekwizytów i strojów w klipach jest jego dziełem).

Autorem animacji “RAAJ” jest Daniel Pirx Kusak.

Album “Snów gięcie” dostępny jest pod linkiem: https://allegrolokalnie.pl/oferta/snow-giecie-emil-szwajkowski-cd

 

Leave a Reply