Mata zakłada fundację na rzecz depenalizacji marihuany

W związku z niedawnym zatrzymaniem za posiadanie konopi indyjskich, Mata zapowiedział rozpoczęcie walki o depenalizację marihuany. W tym celu artysta założył Fundację 420, przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki i twórców, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz zmiany polskiego prawa w zakresie posiadania marihuany (depenalizacji konopi w Polsce).

fot. Piotr Pytel

W trakcie niedawnej Gali Bestsellerów Empiku Skute Bobo, czyli alter ego Maty, odbierając nagrodę zwrócił się do swoich słuchaczy z apelem:

“Chciałbym prosić moich fanów oraz fanów muzyki, aby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany”.

Słowa artysty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem fanów i przyciągnęły uwagę mediów. Dziś możemy już oficjalnie potwierdzić, że przez ostatnie 2 miesiące Mata pracował nad powołaniem Fundacji 420 (w trakcie wpisywania do KRS), którą oficjalnie ogłoszono 20 kwietnia.

Tego dnia instagram Skute Bobo zamienił się w instagram Fundacji 420, zaprezentowano cele statutowe fundacji, jej stronę internetową, a swoją premierę miały trzy utwory:

“CICHO” – Fundacja 420, Skute Bobo, Young Leosia
“WYSPA NADZIEI” – Fundacja 420, Skute Bobo, Young Leosia
“KC” – Fundacja 420, Skute Bobo, Young Leosia

Fundacja, razem z zaproszonymi artystami, będzie regularnie tworzyć muzykę, z której dochody w całości przeznaczy na realizację swoich celów. W pierwszej kolejności sfinansuje badanie opinii społecznej na temat konopi, które stanie się podstawą do stworzenia pierwszej kampanii edukacyjnej na temat depenalizacji konopi. O pozostałych działaniach fundacja będzie informować na bieżąco na Instagramie i specjalnie do tego powołanej stronie https://fundacja420.pl/.

Do udziału w projekcie, którego finałem będzie mixtape wydany 20 kwietnia 2023, Fundacja zachęca nie tylko muzyków, ale również artystów innych sztuk, którzy chcą wnieść swój kreatywny wkład i zmienić świadomość części społeczeństwa odnośnie do karalności za posiadanie marihuany. Działalność fundacji możesz wesprzeć każdy, streamując i udostępniając muzykę stworzoną w ramach projektu oraz dołączając do społeczności @Fundacja420.

 

Jedna odpowiedź do “Mata zakłada fundację na rzecz depenalizacji marihuany”

Leave a Reply