Marisol i Agata Gołemberska prezentują wspólny singiel. Posłuchaj utworu “Obojętne” [RECENZJA]

Utwór “Obojętne” to efekt ponownej współpracy przecierającej eksperymentalno-popowe szlaki producentki Marisol, ze świetnie zapowiadającą się artystką z ramienia wytwórni My Name is New – Agatą Gołemberską.

Utwór “Obojętne”, to świeżość i poszukiwanie własnej przestrzeni artystycznej, którą Agata Gołembierskia i Marisol wypełniają niebanalnymi, ale całkiem nośnymi dźwiękami. Stąd w ich nowej propozycji słychać echa stylowego popu, R&B, a nawet soulu, choć wyczuwalne inspiracje wykraczają daleko poza określone gatunki muzyczne. Stąd stylistyczna różnorodność jest wciąż priorytetowa w działalności obu artystek, które na bazie własnych poszukiwań stworzyły zmysłowo-hipnotyzujące rytmy.

fot. Tom Warabida

Na pierwszy plan wysuwa się więc nieszablonowo poprowadzona melodyka oraz egzotyczne brzmienie, nadające całości niepowszedniego wydźwięku. Może brakuje w tym większego rozmachu, jednak kolejny raz warto zwrócić uwagę na poczynania kobiecego duetu, których na polskiej scenie muzycznej nie ma znów aż tak wiele. A trzeba przyznać, że nienachalnie energetyczna kompozycja łatwo wtapia się w podświadomość, pozostając z nami na dłużej. Niewątpliwą jej wartością jest także poruszający vibe, budujący indywidualizm piosenki “Obojętne“. Ten wciągający i na swój sposób ciekawy klimat pozwala nam właściwie odbierać przekaz ukryty w tekście.

Ze zderzenia dwóch różnych osobowości musiało powstać w tym przypadku coś istotnego. I tak też się stało. Może to kolejny dobry punkt zaczepienia, żeby dalej kontynuować działalność w duecie?  Tym bardziej, że artystki mają już swoim na koncie współpracę przy całkiem udanej EP “Pryzmat”. Warto zapętlić utwór “Obojętne” lub wrzucić go do ulubionej playlisty – po kilkukrotnym przesłuchaniu jego moc jest znacznie większa.

******

Obojętne” opowiada o melancholii, która snuje się ulicami rozgrzanego letnim słońcem, opustoszałego miasta. Kiedy masz wrażenie, że wszyscy prócz Ciebie pojechali na wakacje, zostawiając po sobie przytłaczającą pustkę. Zbyt gorące dni ciągną się niemiłosiernie i nie pozwalają myśleć o niczym innym niż o chęci ucieczki z tej sytuacji. Topiący się pod nogami asfalt uniemożliwia jednak jakikolwiek ruch.

Singiel “Obojętne” bawi się kontrastem, przeplatając ze sobą letnią depresję, gdy jest już zbyt gorąco i przytłaczająco by odczuwać cokolwiek z hipnotyzującym rytmem, który wprost z mieszkania zabiera na wakacje. Do piosenki powstało zmysłowe video, które idealnie uzupełnia ten „sad and sexy” vibe.

*****

Agata Gołemberska jest wokalistką i producentką muzyczną. W zeszłym roku poprzez wytwórnię My Name is New premierę miał jej debiutancki minialbum „Pryzmat”, będący połączeniem wielu odcieni alternatywnego popu.

W marcu tego roku ukazał się singiel „Obojętne”, do którego zaprosiła wokalistkę producentka Marisol (Agata Solecka), z którą miała już okazję współpracować przy pierwszej EP-ce. Singiel „Obojętne” jest zapowiedzią jej debiutanckiego wydawnictwa. To również współpraca artystyczna mająca na celu zwrócenie uwagi na kobiety w branży muzycznej.

 

fot. Tom Warabida

Leave a Reply