“Papierowy dom” Arka Kłusowskiego w remiksie SARAPATY

Zbliża się rok od wydania przez Arka Kłusowskiego świetnie przyjętego albumu „Lumpeks”. Z tej okazji artysta przygotował muzyczne niespodzianki, a pierwszą z nich jest remiks utworu „Papierowy dom” w wykonaniu duetu braci SARAPATA.

„Lumpeks” to drugi, autorski krążek Arka Kłusowskiego, który ukazał się 21 maja 2021 roku. Znalazło się na nim 11 utworów w klimacie letniego, tanecznego pop’u, a singlami promującymi materiał były „Antarktyda”, „Idealny syn”, tytułowy „Lumpeks” oraz właśnie „Papierowy Dom”. Jak mówi sam Arek – ten album to bardzo osobista historia, jednocześnie rozpoczęcie nowego rozdziału w jego karierze i próba ponownego wystylizowania muzycznej tożsamości.

fot. materiały prasowe

Od wydania „Lumpeksu” minął prawie rok, a w tym czasie Arek Kłusowski zdążył mocno zaznaczyć swoją pozycję na rynku muzycznym. Jego album został dostrzeżony przez branżę i po jego premierze, artysta koncertował w całym kraju i wystąpił na dwóch letnich festiwalach, emitowanych na żywo w telewizji: Top of The Top Festiwal w TVN oraz RMF Hit Festiwal w Polsat. Teraz przyszedł czas na świętowanie rocznicy wydania krążka i z tej okazji możemy spodziewać się wielu muzycznych niespodzianek. Pierwszą z nich jest remix „Papierowego domu” od duetu SARAPATA, z którymi Arek współpracował już przy remixie utworu “Rocznik 92”, który znalazł się na albumie “Music 4 Queers & Queens”. 

SARAPATA to duet z Krakowa, który w 2021 roku szturmem podbił rynek elektroniczny za sprawą albumu “EP1”. Łączą w sobie wiele skrajności, ale i doświadczeń zdobytych na różnych biegunach muzycznej wędrówki. Ich album “EP1” znalazł się w zestawieniu najlepszych płyt według Interii, a Spotify wskazał duet jako jeden z najciekawszych projektów elektronicznych 2021 roku na swoich mediach społecznościowych.

Zanim usłyszymy zupełnie nowe utwory, nad którymi Arek Kłusowski już pracuje – w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się muzycznych niespodzianek w ramach rocznicy wydania “Lumpeksu”.

 

“Już nie muszę zmieniać świata i walczyć ciągle o swoje wartości” – Arek Kłusowski [WYWIAD]

Leave a Reply