Mikromusic w hołdzie dla Łajki przypomina kolejny utwór z albumu “Kraksa”

“Łajka” to kolejny singiel z albumu “Kraksa” zespołu Mikromusic, który swoją premierę miał we wrześniu 2020 roku. Krążek został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

fot. materiały prasowe

“Wyobraźcie sobie małego, bezdomnego kundelka. Od urodzenia błąka się po ulicy, aż nagle ktoś go przygarnia. Ale zamiast ciepłego domu i pełnej miski, pieska czekają  eksperymenty w laboratorium oraz lot statkiem, który płonie i spada na ziemię.

W dzieciństwie opowiadano nam historie o dzielnym piesku, który poleciał kosmos.

Ale prawda brzmi tak: jest to historia znęcania się nad zwierzętami laboratoryjnymi, o samotności zwierząt w starciu z ludzkim okrucieństwie. Ta piosenka to hołd złożony Łajce oraz jej siostrom i braciom mniejszym” – mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu MIKROMUSIC.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie.

Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

 

Koncert zespołu Mikromusic w łódzkim Klubie Wytwórnia [FOTO+RELACJA]

 

Leave a Reply