Szymon Tokarski powraca z drugim singlem. Posłuchaj utworu “Twój Rytm”

„Twój Rytm” to drugi w dotychczasowym dorobku artystycznym utwór 11-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids. Kompozytorem piosenki jest znany z wielu projektów – Tomasz „Konfi” Konfederak.

Miksem i masteringiem zajął się Leon Krześniak, znany m.in. z udziału w programie The Voice of Poland.  Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku. Na saksofonie, gościnnie usłyszymy Marcina Kajpera – który na co dzień występuje z Rayem Wilsonem – byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis. Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teens Records.

Nagrania piosenki odbyły się pod koniec stycznia w Warszawie. Piosenka niesie ze sobą niezwykle pozytywny przekaz. Zachęca do patrzenia w przyszłość, podążania własną wybraną drogą i nie oglądania się za siebie i życia tym co było. Bo czas szybko płynie i zmienia w przeszłość każdą chwilę. Każdy z nas może być zwycięzcą, mistrzem świata, może spełniać swoje marzenia. Jedyne co nas ogranicza to tylko nasza wyobraźnia. Jeśli się o czymś marzy i bardzo tego chce, to wszystko jest możliwe.  Piosenka stylistycznie nawiązuje do przebojów z lat 80-tych. 

„Od pewnego czasu, zacząłem słuchać piosenek z lat 80-tych i 90-tych. Zakręciłem się na punkcie płyt winylowych, kaset magnetofonowych oraz teledysków. W rozmowach z autorami piosenki, bardzo chciałem by moja piosenka stylistycznie nawiązywała do tamtych lat. I bardzo się cieszę, że moja piosenka nawiązuje do tamtych lat.  Ostatnio odkrywam piosenki takich gwiazd jak Michael Jackson, George Michael, Madonna, A-Ha, czy Roxette. Jednocześnie ostatnio bardzo mi się podobają piosenki The Weeknd czy zespołu Coldplay. Więc tych muzycznych inspiracji jest sporo” – wspomina Szymon.

Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w Lewkowie, na terenie Szkoły Podstawowej oraz zespole pałacowo-parkowym. W klipie gościnnie możemy zobaczyć koleżanki i kolegów z klasy Szymona.  

Szymon debiutował w sierpniu ubiegłego roku piosenką „Przyjaźni moc”. Utwór zagościł na playlistach kilku rozgłośni radiowych. Piosenka przez 10 regulaminowych tygodni zajmowała miejsce 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Młody wokalista, miał również okazję zaprezentować swoją piosenkę w takiach programach jak: ”Pytanie na Śniadanie” (TVP2), „Teleexpress” (TVP1, TVP Polonia) oraz Mini Jack (TVP3 Katowice). 

*****

Szymon Tokarski jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Jego największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu. 

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej. W styczniu został wybrany Odkryciem Roku 2021 serwisu muzycznego NetFan.pl, a jego piosenka „Przyjaźni Moc” w plebiscycie na Przebój 2021 Roku NetFan.pl zajęła 3 miejsce. 

*****

Tomasz “Konfi” Konfederak – songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź  współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

Leon Krześniak – wokalista, gitarzysta, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie współpracę z wytwórnią Universal Music Polska (singiel „Tylko powiedz”), udział w opolskim koncercie „Debiuty” oraz programie „The Voice Of Poland”. Obecnie współpracuje m.in. z Zalią oraz Igancym Błażejowskim.

Sebastian Płatek – autor tekstów, twórca i właściciel muzycznych serwisów informacyjnych netfan.pl oraz netfankids.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids. 

 

 

Leave a Reply