Cukier z nowym singlem “1,03 zł”! Premierowa EP “Kędzierzyn-Koźle”

Cukier nie zwalnia tempa! Po ubiegłorocznej płycie “CK Anderson” duet powraca z premierową EPką. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został oldschoolowy utwór “1,03 zł”.

fot. materiały prasowe

Back to School. Dosłownie i w przenośni. Kręcony w szkole podstawowej klip Cukru do najnowszego singla pt.: „1,03” promuje EPkę, która jest storytellingowym rozwinięciem skrzydeł. Znalazło się na niej pięć utworów. Kędzierzyn-Koźle-zakłady azotowe, bazar manhatan, małe osiedla komunistyczne. Z takich miejsc pochodzą członkowie zespołu i do tych miejsc wracają. Trochę opowieści, starych oldschoolowych beatow i tęsknota za czasami beztroski.

Amek, producent zespołu, „odleciał” na chwilę w klasykę hip-hopu i beaty inspirowane latami 90.. Bartek, wokalista i autor tekstów postawił się w roli obserwatora i obrał prosty, konkretny przekaz, opowiadając o tym co go otacza. KĘDZIERZYN-KOŹLE” to sentymentalna podróż do przeszłości.

„Nie bój się nic” bo jak zamkniesz oczy przypomnisz sobie czasy, kiedy było lepiej. O tym jest ta piosenka. Sentymenty, dobre wspomnienia i ludzie, którzy zostają na całe życie.

*****

Zespół CUKIER jest synonimem współczesnego eklektyzmu w muzyce. Artyści swobodnie poruszają się między gatunkami, co potwierdzili już rok temu na debiutanckim albumie. Na wydawnictwie zatytułowanym po prostu „JEDEN” spotkał się tak charakterystyczny dla artystów muzyczny miszmasz oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. Dzięki tej płycie duet Caboń-Krebs przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy.

Po zaznaczeniu swojej obecności na rynku fonograficznym przyszedł czas na kolejny artystyczny krok i drugi długogrający materiał. Jego wypadkową znów staje się stylistyczna niejednorodność i idąca z nią w parze chęć przemycenia w lekkich tekstach spraw ważnych i uniwersalnych, ponieważ zespół CUKIER ustami jednostki chce opowiadać sprawy dotyczące ogółu. Stąd też tytuł i główne przesłanie albumu „CK Anderson”, który ukazał się w lipcu 2021.

 

Cukier zaskakuje kolejnym singlem. Posłuchaj nowego utworu “Pałac”

Jedna odpowiedź do “Cukier z nowym singlem “1,03 zł”! Premierowa EP “Kędzierzyn-Koźle””

Leave a Reply