Cukier zaskakuje kolejnym singlem. Posłuchaj nowego utworu “Pałac”

Zespół Cukier nie przestaje zaskakiwać! Po świetnie przyjętym albumie „CK Anderson”, grupa wypuściła nowy utwór “Pałac”, będący zapowiedzią ich premierowej EP.

fot. materiały prasowe

Amadeusz Krebs i Bartek Caboń od dwóch lat znani jako duet Cukier zapowiadają, że jeszcze w tym roku wydadzą EP. Najnowszy singiel „Pałac” promujący album to „piosenka drogi”, zapis jednocześnie „szlajania się” po mieście, ale też rozmyślań o dłuższej, życiowej drodze.

To chodzenie pod prąd, niepoddawanie się owczemu pędowi („chodzę jak rak trochę wspak”).

Z kolei „chodzę nie jak pies przy nodze” oznacza niezgodę, niepokorną naturę a „chodzę chodzę, a na drodze stoi mi tylko pałac” to metafora życiowej drogi z Hrubieszowa (miejscowość, z której pochodzi Bartek Caboń) do Warszawy, ale w domyśle z pytaniem: czy ta Warszawa jest końcem tej drogi, czy może tylko przystankiem…

Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej, a brzmienie, które reprezentują, jest zaskakujące, nieoczywiste i nie daje się zaszufladkować.

Zespół CUKIER jest synonimem współczesnego eklektyzmu w muzyce. Artyści swobodnie poruszają się między gatunkami, co potwierdzili już rok temu na debiutanckim albumie. Na wydawnictwie zatytułowanym po prostu „JEDEN” spotkał się tak charakterystyczny dla artystów muzyczny miszmasz oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. Dzięki tej płycie duet Caboń-Krebs przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy.

Po zaznaczeniu swojej obecności na rynku fonograficznym przyszedł czas na kolejny artystyczny krok i drugi długogrający materiał. Jego wypadkową znów staje się stylistyczna niejednorodność i idąca z nią w parze chęć przemycenia w lekkich tekstach spraw ważnych i uniwersalnych, ponieważ zespół CUKIER ustami jednostki chce opowiadać sprawy dotyczące ogółu. Stąd też tytuł i główne przesłanie albumu „CK Anderson”, który ukazał się w lipcu 2021.

Teraz duet zapowiada premierową EP!

 

Jedna odpowiedź do “Cukier zaskakuje kolejnym singlem. Posłuchaj nowego utworu “Pałac””

Leave a Reply