Skajdog z solowym albumem “Antycud”. Posłuchaj singla “Leć, Stary”

“Antycud” to solowy album artysty związanego od wielu lat ze szczecińską i trójmiejską sceną off. Płyta Skajdoga, czyli Tomasza Bachorza ukazała się 5 listopada 2021. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Leć, Stary”.

Pod maską Skajdoga ukrywa się Tomasz Bachorz – saksofonista i wokalista związany ze szczecińską i trójmiejską sceną off, grał  m.in. w Dzieci Kapitana Klossa, Biafra, Ludność Chile, Relanium, Echofisk i Zespole Dodna, któremu lideruje do dziś. “Antycud” to debiut solowy Bachorza.

Płyta “Antycud” dostępna jest we wszystkich streamingach oraz na bandcampie: antycud

fot. materiały prasowe

 

W tym nowym dla mnie wcieleniu nazwałem się Skajdog. Od małego miałem ksywę Pies, postanowiłem ją trochę uromantycznić i zglobalizować, ale od sky wolę jednak skaj i tak zostałem piosenkarzem Skajdogiem. – jak informuje artysta.

Ten debiut nie jest w stu procentach dziełem samego Skajdoga. Do produkcji zaprosił puzonistkę Martę Rakowską, gitarzystę Przemka Lorka oraz pianistę/klawiszowca Marka Pędziwiatra, który zagrał solo w jednej z piosenek (Niewiedza). Nie byłoby tej płyty bez tekstów Macieja Maliny, artysty związanego w przeszłości z projektem Ptaki Przyrody.

 

Leave a Reply