Niemoc i Oysterboy w utworze “Mediolan”. Zapowiedź płyty “My Name Is Poznań”

Mediolan” to utwór, którego historia zaczyna się niedługo po zakończeniu prac nad płytą “Kilka Najlepszych Dni w Życiu”. Tak zespół Niemoc zapowiada singiel nagrany wspólnie z Oysterboy’em.

fot. Katarzyna Mieszawska

W swojej pierwotnej, instrumentalnej wersji otworzył nam drzwi do uczestnictwa w projekcie “My Name is Poznań“. W czasie trwania programu mieliśmy okazję współpracować z oysterboyem, który wzbogacił “Mediolan” o nostalgiczną warstwę wokalną oraz z Marcinem Macukiem – doświadczonym producentem, który zaproponował zupełnie nowatorski dla naszego zespołu szlif brzmieniowy. Dla nas ten utwór to innowacyjny i odważny krok, a dla słuchaczy – mamy nadzieję – moment wytchnienia w niepewnych czasach.

Singiel “Mediolan” zapowiada składankę My Name Is Poznań. Będzie to 13 premierowych utworów wykonawców ze stolicy Wielkopolski, nagranych z udziałem wybitnych producentów (Piotr Emade Waglewski, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors). Album dokumentuje młodą scenę muzyczną Poznania w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia. Płyta w wydaniu cyfrowym i kompaktowym ukaże się 30 marca nakładem Kayaxu, a towarzyszyć jej będą klipy ze studyjnych livesesji.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako “młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80-tych i 90-tych. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce, Męskim Graniu oraz supportowała m.in. M83 i Kamp!. W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane, m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

 

Leave a Reply