Aleksandra Stefaniuk z debiutanckim utworem. Posłuchaj singla “Na pewno” [RECENZJA]

Aleksandra Stefaniuk debiutuje wyjątkowym utworem “Na pewno”. Dochód z odtworzeń singla wokalistka przeznaczy na pomoc Ukrainie. Producentem muzycznym tej propozycji został Mateusz Krautwurst.

“Na pewno” to lekka propozycja popowa, gdzie na pierwszym plan wysuwa się wokal i interpretacja Aleksandry Stefaniuk. Na pozór niezobowiązująca forma tej piosenki kryje jednak przesłanie, które zostało umiejętnie zobrazowane słowami napisanymi przez Mateusza Krautwursta (także kompozytora i producenta). Słychać jednak, że wokalistka identyfikuje się z tekstem, potrafiąc nadać tym słowom bardziej osobistego wymiaru. Sama kompozycja została oparta na żywym brzmieniu instrumentów i doskonałym, jakże harmonicznym poprowadzeniu melodii.

fot. materiały prasowe (Julia Demianiuk)

Typowa konstrukcja została więc zawodowo dopełniona dźwiękami gitar, perkusji, a nawet skrzypiec, dodających bardziej szlachetnego szlifu całości. Do tego dochodzi ciepły, płynący w swym naturalnym kolorycie głos Aleksandry, który silnie spaja się z tą piosenką. Budzi podziw nienachalnie zbudowana konstrukcja tej propozycji, która wydaje się istnieć zupełnie niezobowiązująco, dopominając się jedynie zauważenia poprzez perfekcyjne dopracowanie i wspomniany wcześniej przekaz wokalny. To być może nie jest utwór, który posiada w sobie coś niezwykle oryginalnego, ani też na tyle frapującego, by zostać z nami na dłużej, jednak staje się on doskonale zaznaczonym początkiem przyszłych działań wokalistki, która zapewne będzie szukała własnego miejsca na polskiej scenie muzycznej. Taką wizytówką stworzoną ze sztabem profesjonalnych muzyków należy wręcz się chwalić, tym bardziej, że Aleksandra Stefaniuk ma też od siebie coś do zaproponowania. Pewna jej subtelność w takiej przestrzeni muzycznej jest już przecież wartością samą w sobie.

*****

Aleksandra poinformowała w mediach społecznościowych o strachu związanym z przyszłością, dodając, że ma nadzieję na odbudowę wspólnego, bezpiecznego świata jak najprędzej.

Dochód z odtwarzania premierowej piosenki zostanie przeznaczony na cele charytatywne – każda pomoc ma dziś olbrzymie znaczenie. Młoda wokalistka daje tym samym przykład nie tylko swoim rówieśnikom, aby wziąć sprawy w swoje ręce i pomagać w miarę swoich możliwości.

Do singla Aleksandry Stefaniuk powstał również teledysk, w którym wzięło udział czworo tancerzy. Lena Ziembicka, Zuzanna Wiśniewska, Kuba Stańczyk i Mateusz Godziebiewski starali się oddać klimat tej akustycznej propozycji muzycznej. Przedstawicielka młodego pokolenia wokalistów patrzy na temat z szerszej perspektywy oferując nam choreograficzne momenty oraz dużo spontanicznych emocji. Za obraz w przestrzeni Studio Alaska oraz za montaż odpowiada Piotr Kosterkiewicz, choreografię zaproponowała Olivia Lucedarska, a produkcją zajął się także kompozytor tej propozycji – Mateusz Krautwurst.

*****

W pracy nad utworem udział wzięli doskonali muzycy: Marcel Prążyński (bas), Łukasz Chyliński (gitara), Tomasz Mądzielewski (perkusja), a także Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Mateusz Krautwurst (produkcja muzyczna) i Robert Szydło (mastering).

 

Leave a Reply