Natalia Przybysz z albumem “Zaczynam się od Miłości”. Posłuchaj nowego singla “Jest Miłość”

11 marca ukazał się album “Zaczynam się od Miłości” Natalii Przybysz z niezaśpiewanymi wcześniej tekstami Kory. Jednocześnie w sieci pojawił się klip do nowego singla “Jest Miłość”.

“W piosence Jest Miłość opowiadam o spotkaniu z tekstami i mocą Kory. Staram się zaśpiewać o tym, jak się czułam obcując z jej słowami. Pomysł na teledysk jest mój. Chciałam, żeby pokazywał niewerbalne spotkanie z mocą Kobiet. Udało mi się zaprosić niesamowite Gościnie, sami zobaczcie jakie…”.

fot. okładka płyty

Album zawiera 7 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Tytuł „Zaczynam się od miłości” stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. „Miłość zaczyna się od Miłości”.

Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej.

To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie. – mówi Natalia Przybysz.

Obok siedmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety.

Do współpracy przy wizualnej stronie projektu zaproszona została Silvia Pogoda – autorka wszystkich zdjęć oraz teledysków.

Tracklista:

1. Mama
2. Słyszysz
3. Puste miejsca
4. Budzę się
5. Oko Cyklonu
6. Zew
7. Jest miłość
8. Niedziela
9. Serce spokojne

 

Leave a Reply