MAN’iek prezentuje słodko-gorzki utwór “Euforia”

“Euforia” to kolejny  singiel w bluesowo alternatywnym klimacie zespołu MAN’iek. Utwór w obecnej sytuacji ma słodko-gorzki wymiar. Przewrotny tytuł “Euforia” nie oznacza radości a wręcz przeciwnie.

Kawałek jest refleksyjny i ironicznie słodko gorzki. Jednocześnie to  bajkowo rozmarzony  utwór, ejtisowe brzmienia w oldschoolowym wymiarze z nowoczesnym  pulsem i bluesowym przesłaniem. Teledysk promujący utwór, to debiut reżyserski Andrzeja Michalskiego, aktora młodego pokolenia znanego m.in. z „Barw Szczęścia”.

fot. materiały prasowe

MAN’iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce, ale też koncertowych nawiązań do brzmień lat 90.

Niezwykłe brzmienie tego projektu to efekt połączenia klasycznych bluesowych założeń we współczesnych aranżacjach.

W jego skład wchodzą Marian Macioł – akustyk, muzyk, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego oraz Tomek Szczęsny – muzyk, gitarzysta w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. 

Marian Macioł to prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z nich od lat krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i premierowym wydawnictwem. 

Man’iek definiuje bluesa w nowym wymiarze i robi to w sposób charakterystyczny, nowatorski i przebojowy, zmieniając estetykę wyrazu klasycznych form, zaskakuje, ale pozostaje sobą. To mocny przekaz i oryginalny wrażliwy vibe.

*****

Muzyka: MAN’iek Scenariusz i reżyseria: Andrzej Michalski

Zdjęcia i montaż: Tomasz Lis Postprodukcja: Paweł Urbanowicz

 

Leave a Reply