Anna Przybył z nowym singlem “Żegnaj Ukochany”

Anna Przybył powraca z singlem “Żegnaj Ukochany”. Utwór zapowiada jej drugi, autorski album.

Artystka ostatni album “Pragnienia” wydała w 2017 roku, zyskując uznanie krytyków lirycznym brzmieniem i refleksyjnymi, poetyckimi tekstami. Czym zaskakuje nas tym razem?

Na pewno dużo bardziej nowoczesną warstwą muzyczną, która jednak w zestawieniu ze skrzypcami, wiolonczelą i emocjonalnym wokalem sprawia, że utwór zyskuje subtelny, retro klimat.

“Utwór “Żegnaj Ukochany” kieruję do wszystkich, którzy za kimś tęsknią. Chcę Wam powiedzieć: “Czas uleczy rany, łzy rozwieje wiatr”. To, co dziś wydaje się nie do zniesienia, jutro pewnie będzie nieco mniej bolesne. Taki jest główny przekaz piosenki.” – jak informuje Anna Przybył

fot. materiały prasowe

Piosenka jest efektem współpracy artystki z producentem Jakubem Mańkowskim, który ma na swoim koncie współpracę choćby z takimi muzykami jak Sylwia Grzeszczak czy zespół Behemoth.

*****

Anna Przybył obecnie mieszka w Warszawie, gdzie uczęszcza do szkoły muzycznej (klasa fortepianu) oraz rozwija działalność związaną z nagraniami lektorskimi (www.wyjatkowypodarunek.pl). Pisze teksty piosenek, wiersze, komponuje oraz wykonuje swoje utwory. Głównie dla potrzeby tworzenia gra na pianinie, gitarze i ukulele. Charakteryzuje ją nietypowa, niska barwa głosu oraz sentymentalny wydźwięk utworów.

Prywatnie kocha koty, marzy o wydaniu własnego tomiku wierszy oraz drewnianym domu na łonie natury. W muzyce największą radość sprawia jej samo tworzenie.

W 2017 roku wydała album “Pragnienia“, będący poetycką podróżą do krainy wrażliwości. Część tekstów i muzyki była jej autorstwa, nie zabrakło też piosenek do wierszy znanych poetów np. Haliny Poświatowskiej, czy Jana Twardowskiego. Album zawierał 11 utworów i spotkał się z uznaniem krytyków. Za realizację dźwięku odpowiadał Leszek Kamiński.

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Anna Przybył z nowym singlem “Żegnaj Ukochany””

Leave a Reply