Sandra Płodziszewska i jej nowy utwór “Weź mnie za rękę” [RECENZJA]

“Weź mnie za rękę” to nowa propozycja młodej wokalistki Sandry Płodziszewskiej. Do emocjonalnej piosenki powstał teledysk, za który odpowiada 7 Studio Productions.

Sandra Płodziszewska wciąż poszukuje własnej drogi artystycznej, o czym świadczy balladowy, jakże klasycznie rozpisany utwór “Weź mnie za rękę”. Ważności tej propozycji nadaje orkiestracja, którą podkreślił producent Mateusz Gorzkiewicz. Dzięki temu starannie zaaranżowane instrumenty, w tym smyki i wciąż zajmujący znaczące miejsce fortepian (Aleksander Miśkiewicz) dodają powagi całej propozycji, która mieści się w kategoriach klasycznej, niewspółcześnie brzmiącej muzyki pop. Jej wzniosły, szlachetnie prezentujący się charakter wpada w delikatny patos, ale nie tłumi to przekazu samej wokalistki.

fot. materiały prasowe

Jedynym elementem budzącym pewne wątpliwości może być delikatnie przerysowana maniera wokalna, niekłócąca się jednak z doskonale poprowadzoną na niebanalnych harmoniach kompozycją. Całość staje się w tym przypadku jakąś kreacją artystyczną, która w takim kolorycie muzycznym ma swoje uzasadnione miejsce. Podsumowując, nowy utwór Sandry Płodziszewskiej to znaczący krok w jej poszukiwaniach wyrażania siebie poprzez muzykę, tym bardziej, że możemy już mówić o wykształceniu się pewnego estetyzmu twórczego. Ważny w tym przypadku staje się więc mocno wykrystalizowany styl, idący ze szczerością przekazu artystki. Warto dodać, że dopełnieniem tej piosenki jest doskonały, czarno-biały teledysk, za który odpowiada 7 Studio Productions.

*****

“Utwór powstał przy współpracy z producentem muzycznym Mateuszem Gorzkiewiczem we Wrocławiu. To kolejna odsłona moich przeżyć, moich tłumionych emocji. Mateusz pomógł mi, by piosenka wybrzmiewała prawdę i pokazywała emocje.

Poprzednie teledyski montowałam sama, lecz tym razem oddałam się w ręce profesjonalistów 7Studio Productions z Wrocławia, którzy stworzyli teledysk do singla ”Weź mnie za rękę” w bardzo nostalgicznym klimacie. Praca przy nagrywaniu singla i teledysku była czystą przyjemnością. Cieszę się, że otoczyło mnie grono młodych, utalentowanych ludzi, z którymi mam chęć na dalszą współpracę…”.

Weź mnie za rękę” to opowieść o miłości, która niesie ze sobą mnóstwo dobrych i złych emocji. Mówi o relacjach między ludźmi, które nie zawsze okazują się doskonałe. Nie ma miłości idealnej. W wielu przypadkach przynosi ona smutek, ból, trud i duże poświęcenie. Ale kim bylibyśmy, gdybyśmy nie czuli się przez kogoś kochani? Jesteśmy tak “zaprogramowani”, że musimy kochać, by móc funkcjonować. Nie potrafimy inaczej. Nieważne czy to miłość pomiędzy dwoma kochankami, czy miłość rodzicielska, braterska czy przyjacielska. Jak dużą cenę trzeba zapłacić, by móc kochać?

*****

Mateusz Gorzkiewicz o “Weź mnie za rękę”:

“To pierwszy singiel Sandry, który miałem przyjemność wyprodukować. W warstwie muzycznej, oprócz typowo popowej aranżacji można usłyszeć również sporo orkiestrowego i balladowego charakteru. Cieszę się szczególnie z tej współpracy, ponieważ Sandra zgłosiła się do mnie rok po tym, jak spontanicznie trafiliśmy na siebie w sieci. Dzięki dobremu vibe’owi i wyczuciu stylistycznym mogę na pewno powiedzieć, że nie jest to ostatni wspólnie wydany utwór.”

*****

Słowa: Sandra Płodziszewska Muzyka: Sandra Płodziszewska

Realizacja nagrań, mix, master i produkcja: Mateusz Gorzkiewicz (The Bit.ters) Fortepian: Aleksander Miśkiewicz

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply