Debiutancka EP zespołu 21 Gram. Posłuchaj utworu “Spleceni”

24 luty 2022 to data premiery debiutanckiej EP bydgoskiego zespołu 21 Gram. To idealna propozycja dla miłośników funkowej energii z namiastką gitarowego brzmienia. Nowym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Spleceni”.

Zespół 21 Gram składa się z czterech przyjaciół, którzy poznali się na studiach muzycznych w Bydgoszczy. Ich inspiracje są naprawdę szerokie, jednak można zauważyć tendencje funkowo-rockowe, w których to organiczne brzmienie zespołu oraz rola gitar stanowią podporę dla energicznego i niezwykle zdolnego wokalisty. Starają się wybierać to, co najlepsze z oldschoolowych klasyków rocka i funku, jednak ubierają to we współczesne formy i brzmienia.

fot. materiały prasowe

 

Debiutancka EP składa się z pięciu energetycznych utworów, które wyraźnie odzwierciedlają charakter grupy 21 Gram. Pierwszym zwiastunem tego wydarzenia był utwór “Funky Riff”, który ukazał się latem ubiegłego roku.

*****

Skład zespołu:

Kacper Andrzejewski – wokal Kuba Kowalczyk – gitara Filip Dzierżawski – gitara basowa Mateusz Krawczyk – perkusja Michał Szlempo (gościnnie) – instrumenty klawiszowe

 

fot. okładka EP (Aleksandra Tracz)

Jedna odpowiedź do “Debiutancka EP zespołu 21 Gram. Posłuchaj utworu “Spleceni””

Leave a Reply