Synth Esthetics z nowym utworem “Time Will Pass” [RECENZJA]

Synth Esthetics to zespół wykonujący syntezatorowego rocka. “Time Will Pass” to kolejny singiel z nadchodzącej płyty duetu.

fot. okładka singla

Po energetycznym, jakże przebojowym utworze “State of Mind”, duet Synth Esthetics zaprezentował spokojniejszy, ale jakże intrygująco rozpisany singiel “Time Will Pass”. Jego bardziej balladowa forma jest tylko pozornie spleciona ze spokojniejszych dźwięków. Jeśli weźmiemy pod uwagę, w jakim kierunku rozwija się ta niezwykle emocjonalna propozycja, dostrzeżemy jej kompletnie zaskakująco rozbudowaną konstrukcję. Do tego upleciona na gitarowym, rozciągniętym w klimatycznym otoczeniu piosenka została ubarwiona totalnie zjawiskowym głos wokalistki Brigitty Wierzbik.

 

Sama kompozycja poprzez przywiązanie do tradycji gitarowej, ale także angażującej czytelności przekazu (zawodowo poprowadzone motywy charakternej gitary) budzi skojarzenia z latami 90. Tak głęboko osadzone brzmienie udało się umiejętnie skonsolidować z syntezatorami, co tworzy może nie tyle oryginalną, co specyficznie absorbującą naszą uwagę przestrzeń muzyczną. W tym przypadku liczy się również wykonawstwo, które jest na najwyższym poziomie. Aż chciałoby się głośniej krzyczeć, żeby świat usłyszał o Synth Esthetics, bo na naszych oczach zrodziło się coś znamiennie wartościowego. A to, że ten utwór nam się z czymś kojarzy? Nie ma w tym nic złego. Warto poznać i posłuchać.

*****

“Nazywamy się Synth Esthetics, jesteśmy zespołem z Jaworzna w składzie: Brigitta Wierzbik (wokal) i Tomasz Pieprzny (instrumental) i gramy syntezatorowego rocka. „State of Mind” jest jednym z singli z naszego pierwszego nadchodzącego albumu.” – Synth Esthetics

fot. materiały prasowe

Brigitta Wierzbik to znana w Jaworznie wokalistka, występując często w Teatrze Sztuk, który uważa za szczególnie ciepłe miejsce. Współpracowała z zespołem Zipnotics. W 2019 roku zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu Jeremiego Przybory  “Niebywalencja”. Brała udział w koncercie pod tytułem “Pomyśl o mnie” z piosenkami Anny German.

“Time Will Pass” to już kolejny premierowy utwór duetu. Zespół odsłania coraz więcej kart, które ułożą się w przyszłości na cały album Synth Esthetics.

*****

Muzyka i słowa – Synth Esthetics Mix, master – Jarek Toifl

 

Leave a Reply