Piotr Nowak z pierwszym solowym albumem. Posłuchaj utworu “Chemiczne wzory”

“Chemiczne wzory” to najnowszy singiel Piotra Nowaka, do którego powstał wyjątkowy klip. W piosence wystąpiła gościnnie córka artysty – Anastazja Nowak, zaś w teledysku pojawiła się także jego żona Karolina i młodsza córka Vanessa.

fot. Maciej Lipiński

„83 38” to tytuł pierwszego solowego albumu Piotra Nowaka, wokalisty, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego, znanego do tej pory ze współpracy z Felicjanem Andrzejczakiem, a przede wszystkim z Robertem Chojnackim, z którym w 2016 roku nagrał album „Piątka” wydany przez Polskie Radio.

W 2021 roku postanowił zapracować na swoje własne konto i nazwisko. Praca się opłaciła. Nagrał bowiem znakomity krążek z charakterną, finezyjną muzyką, znakomicie zaśpiewany, zaaranżowany i wyprodukowany. To doskonała wizytówka muzyczna tego dojrzałego artysty, który zabiera słuchacza w świat pełen prawdziwych emocji i swoich muzycznych fascynacji. Słychać i czuć słuchając go, że jest prawdziwy do bólu, szczery i bezkompromisowy. Śpiewa to, co czuje, w sposób, w jaki czuje, idąc pod prąd wszystkim modom i trendom, poruszając w swoich utworach tematy najbliższe swojemu sercu.

Piękne i mądre teksty, m.in. Staszka Głowacza czy Andrzeja Sikorowskiego stają się nieodłączną częścią muzycznej wędrówki Piotra, który do grona twórców swojego debiutanckiego dzieła zaprosił także: Roberta Chojnackiego, Mietka Jureckiego i Janusza Przemka Kosińskiego.

Na albumie tym znajdują się też dwa duety, które dodają płycie kolorytu. Jeden Piotr zaśpiewał z córką Anastazją Nowak („Chemiczne wzory”), a drugi z Olą Królik („Umbrella”).

*****

Album “83 38” można zamówić pod linkiem: https://www.empik.com/83-38-nowak-piotr,p1291666667,muzyka-p

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply