Starless prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Autumn Leaves”

“Missing You” to debiutancki album zespołu Starless, który ukazał się w minionym roku. Najnowszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór “Autumn Leaves”. Do piosenki powstał teledysk.

19 grudnia ubiegłego roku odbyła się premiera teledysku nakręconego do jednego z najbardziej poruszających utworów Starless z albumu „Missing You” – piosenki „Autumn Leaves”.

Opowiedziana przez zespół historia to kompozycja aksamitnego głosu Marty i przejmującego brzmienia instrumentów, a całość zamknięta jest w przepięknych, jesiennych kadrach.

fot. materiały prasowe

Jak mówi wokalistka Marta Bejma:

„Teledysk Autumn Leaves jest taki, jaki miał być. Chcieliśmy, aby wszystko ze sobą współgrało. Myślę, że udało nam się oddać wszystkie emocje i mamy nadzieję, że nasza opowieść Wam się spodoba”.

A jak prezentuje się teledysk? Zobaczcie sami!!

*****

Starless to grupa utalentowanych muzyków, każdy z innego świata, ale za to ze wspólną pasją, którzy postanowili stworzyć coś wyjątkowego.

Projekt Starless powstał w 2020 roku w dobie pandemii i działa z zamysłem pokrzepienia i dodania pewnej eteryczności szarej rzeczywistości.

„Chcemy zatrzymać Was na chwilę i pokazać świat w kolorach muzyki. Na płycie każdy słyszy coś innego i sami jesteśmy ciekawi z czym kojarzy się wam nasza muzyka”.

5 maja 2021 zespół wydał swoją debiutancką płytę „Missing You” (CD), z której pochodzą, między innymi utwory „Missing You”, „Dreamer”, „Lady of the Lake”, czy też „Autumn Leaves”. Teledyski do utworów dostępne są w serwisie YouTube.

Teledysk do “Autumn Leaves” nagrany został w najbardziej jesiennym okresie w Pabianicach dzięki uprzejmości Forest Escape.

Album spotkał się ze świetnym przyjęciem słuchaczy oraz środowiska muzycznego i zbiera w mediach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo pochlebne opinie.

Ponadto wokalistka Starless – Marta Bejma – wygrała w Plebiscycie Toruńskie Gwiazdy 2021, zostając muzyczną Nadzieją Roku. Od września do listopada ubiegłego roku Starless zagrał jesienną trasę koncertową „Autumn Leaves 2021″, występując między innymi na festiwalu rock’a progresywnego ProgRockFest w Legionowie.

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i planuje serię koncertów na wiosnę tego roku.

*****

Skład zespołu:

Marta Bejma – wokal, chórki, muzyka

Piotr Pryka – pianino, muzyka

Piotr Pilarski – gitara klasyczna

Szymon Czarnecki – flet poprzeczny

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Starless prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Autumn Leaves””

Leave a Reply