Krzysztof Sołtysiński prezentuje album “Pomimo”

“Pomimo” to tytuł pierwszego albumu krakowskiego artysty Krzysztofa Sołtysińskiego. Piosenki, które znalazły się na tej płycie noszą znamiona muzyki poetyckiej i jazzowej.

fot. materiały promocyjne

POMIMO” to 14 mocno lirycznych, nastrojowych utworów, które stanowią wybór z piosenek pisanych w różnych momentach życia autora. „POMIMO” to płyta o miłości, relacjach międzyludzkich, przemijaniu, o tym co ulotne i kruche. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat, współtworzona przez fantastycznych muzyków, głównie jazzowych: pianistę Kubę Płużka, perkusistę Filipa Mozula i basistę Maćka „Zombka” Rudzińskiego. W nagraniu wzięli również udział Dominik Bieńczycki (skrzypce i mandolina) oraz Paweł Kotarba (gitara elektryczna).

Wokalnie przedsięwzięcie wsparli Ewa Zgoda oraz niezależny, krakowski raper Decó (Szpilesi). Nad produkcją płyty pracował Wojciech „Guma” Gulis oraz Darek Grela, który również realizował nagranie i jest odpowiedzialny za ostateczne mixy. Nagranie powstało w studio „Niezależni Łowcy Dźwięków” w Krakowie między majem a listopadem 2021.

*****

Krzysztof Sołtysiński urodził się i mieszka w Krakowie. Mąż jednej Żony, ojciec trzech synów. Studiował socjologię na wydziale filozoficznym UJ. Współpracuje z agencjami reklamowymi jako samozatrudniony grafik dizajner. Lubi niezależność, muzykę, filmy, książki, podróże, kulinaria i długie spacery z psem. Od czasu do czasu zagra na gitarze lub czarno-białych klawiszach swojego pianina, czasem coś napisze…

 

fot. okładka płyty

 

 

Leave a Reply