Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera

Budka Suflera ma nowego wokalistę i jest nim aktor i artysta estradowy – Jacek Kawalec. Sceniczny debiut jeszcze w tym miesiącu.

Jacek Kawalec ma zadebiutować jako wokalista Budki Suflera podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tak dawno w wywiadzie dla polonijnej stacji telewizyjnej z końca zeszłego roku, artysta mówił o tej propozycji:

“Ponieważ Romuald Lipko zostawił całą skrzynię wspaniałych, cudownych kompozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane, Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski zaproponowali mi udział w płycie, nad którą już pracę zaczęliśmy.”

fot. materiały promocyjne (FB Jacka Kawalca)

Jacek Kawalec wielu osobom kojarzy się przede wszystkim jako prowadzący program “Randka w ciemno” (1992-98), inni znają go głównie z roli polonisty Tomasza Witebskiego w serialu “Ranczo”. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, gra w teatrze, ma też na koncie album studyjny. W 1995 roku wydał płytę z sonetami Szekspira ” Be My Love, Shakespeare”, jeździ także po Polsce z recitalem “Niezapomniany Joe Cocker”. W 2007 brał udział w szóstej edycji “Tańca z gwiazdami”, a dwa lata później wystąpił w “Jak oni śpiewają”. W 2014 uczestniczył w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Budka Suflera ostatnio nagrywała z Felicjanem Andrzejczakiem, który gościnnie po latach dołączył do zespołu. Głównym wokalistą był wtedy jednak Robert Żarczyński.

 

Leave a Reply