Katarzyna Nosowska z tytułem Kreatora Kultury

Już po raz 29. zostały przyznane Paszporty POLITYKI – doroczne nagrody kulturalne, jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce. Specjalna nagroda trafiła do Katarzyny Nosowskiej – za odwagę wchodzenia na nowe ścieżki, otwieranie nowych przestrzeni dla siebie i innych.

fot. materiały prasowe

Paszporty POLITYKI wręczane są od ponad ćwierć wieku na podstawie wskazań niezależnych krytyków z różnych mediów, którzy nominują najciekawsze osobowości twórcze minionego roku. Paszportami POLITYKI nagradzani są wybitnie utalentowani młodzi twórcy i artyści, którzy kreatywnie reagują na zmieniającą się rzeczywistość, wyznaczają nowe kierunki w sztuce, twórczo wzbogacają kulturę polską i światową.

Doroczną specjalną nagrodę POLITYKI, czyli tytuł Kreatora Kultury otrzymała Katarzyna Nosowska – za wielokrotne odświeżanie swojego stylu, odwagę wchodzenia na nowe ścieżki, otwieranie nowych przestrzeni dla siebie i innych. Za pozostawianie drogowskazów dla jeszcze młodszej generacji artystek. Za jedną z najbardziej spełnionych obietnic własnej drogi artystycznej w polskiej kulturze ostatnich trzech dekad.

To dla mnie zaszczyt, który prowokuje potrzebę pokłonienia się wszystkim ludziom, dzięki którym stałam się zauważalna dla ogółu- Współpracownikom, Słuchaczom i Czytelnikom. To także okazja by przyczynić się do promowania wstrzemięźliwości w zakresie relacji z rzeczywistością zewnętrzną , by odpocząć czasem w ciszy własnego wnętrza. To w ciszy właśnie, może nam się przytrafić głęboka refleksja dotycząca nas samych, możliwość powiedzenia sobie „sprawdzam” , w kontraście do wszechobecnej i kompulsywnej potrzeby często bezrefleksyjnego reagowania na zdarzenia zewnętrzne i poczynania bliźnich. – mówi Katarzyna Nosowska.

Kreator Kultury jest wręczany od 2002 r. – nagroda ta nie podlega nominacjom i jest przyznawana wybitnym osobistościom polskiej kultury, których praca miała wpływ na rozwój i popularyzację polskiej kultury.

Ralph Kaminski został laureatem tegorocznej nagrody Paszporty POLITYKI 2021 w kategorii MUZYKA POPULARNA.

Paszport POLITYKI 2021 w kategorii MUZYKA POWAŻNA zdobywa – Teoniki Rożynek.

 

 

Leave a Reply