Kozyrska x Sieczak z utworem “Gwiazdy”. Kolejna odsłona live sesji

„Gwiazdy” to drugi utwór z serii piosenek zagranych na żywo w studiu Tall Pine Records przez duet Kozyrska x Sieczak.

Jest to dobra sposobność do sprawdzenia jak nasze albumowe kompozycje wypadają w formacie “live session” – Kozyrska x Sieczak

Podczas tego wykonania uchwycona została radość i pozytywna energia z odrobiną subtelnej melancholii. Utwór utrzymany jest w szybkim tempie, napędza go dynamiczna gra gitary basowej oraz ciekawy dialog gitarowy w zwrotkach. Refren to przebojowa partia wokalna chórków zainspirowana amerykańską tradycją scat.

fot. materiały promocyjne

W czerwcu 2021 ukazał się debiutancki album zatytułowany “Nowe Niebo” duetu.

Kozyrska x Sieczak to dwójka ludzi dla których liczy się słowo, żywe brzmienie oraz pasja. Ich piosenki to przeplatające się dźwięki współczesnej alternatywy, nostalgicznego popu oraz vintage’owego rocka. Stawiają na pełne, organiczne brzmienie i przebojowość, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii.

Początek zespołu wziął się od rozmowy jaką odbyli późnym latem 2018 roku na jednej z trójmiejskich plaży. Nie usatysfakcjonowani dotychczasowymi dokonaniami zdecydowali się podjąć wspólne muzyczne działania.

W 2020 roku dali o sobie znać mini albumem „Jeszcze Będzie Pięknie“. Pandemiczną rzeczywistość wspomnianego roku dwójka wykorzystała na pisanie i nagrywanie nowych kompozycji. Pierwsze owoce duet zaprezentował wczesną wiosną 2021 roku singlami „Jestem” oraz „Powolność”, które zapowiedziały debiutancki album grupy. Ich dotychczasowe utwory można było usłyszeć na antenie Antyradia, Czwórki, Trójki, Jedynki, Radia Nowy Świat oraz Radia 357, a także cotygodniowej playliście Spotify „New Music Friday Polska” oraz “Alternatywna Polska”.

 

“Nagraliśmy piosenki, jakich sami byśmy chcieli słuchać w domu” – Kozyrska x Sieczak [WYWIAD]

Leave a Reply