Andrzej Nowak nie żyje. Założyciel TSA miał 62 lata

Andrzej Nowak zmarł w wieku 62 lat. O śmierci kompozytora, gitarzysty i założyciela grupy TSA poinformowała rodzina zmarłego.

“Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji” – czytamy na profilu muzyka w mediach społecznościowych. Wpis udostępniony został przez rodzinę Andrzeja Nowaka we wtorek 4 stycznia 2022 roku. Gitarzysta, producent muzyczny i kompozytor miał 62 lata.

Andrzej Nowak był założycielem zespołu TSA, który jest zaliczany do pierwszych grup heavy-metalowych w Polsce. Poza tym występował na czele zespołu Złe Psy, który został przez niego powołany do życia w 1999 roku. Z tą formacją wydał łącznie trzy płyty – “Forever” (2002), “Polska (urodziłem się w Polsce)” (2012) i “Duma” (2017).

Foto: Stanislaw Krzywy / newspix.pl

Jako gitarzysta występował również z Martyną Jakubowicz i Tadeuszem Nalepą. W latach 80. Andrzej Nowak był współtwórcą sesji nagraniowej “I Ching” (1982/1983), w której wystąpili również muzycy z zespołu TSA (również Janusz Niekrasz), Perfect (Zbigniew Hołdys, Andrzej Nowicki, Piotr Szkudelski, Andrzej Urny) czy Maanamu (Paweł Markowski).

 

Leave a Reply