SOFII prezentuje nowy utwór “KOCHAJ CZULE” [RECENZJA]

SOFII powraca z nowym singlem “KOCHAJ CZULE” i swoim pierwszym solowym teledyskiem zrealizowanym przez ekipę Filmmejkers.

Choć premierowy singiel SOFII mieści się w szeroko pojętym popie, to jednak kompozycja ucieka w kierunku mniej oczywistym. Wyczuwalny jest nowoczesny puls R&B, który nie pozwala tej propozycji zbliżyć się w stronę banału i przewidywalności. Piosenkowy charakter tego utworu został przełamany bardziej nowoczesną formą, w której doskonale odnajduje wokalistka. To jakby naturalne dla niej otoczenie muzyczne, wypełnione trafnymi pomysłami potrzebnymi do zmaterializowania takiej wizji artystycznej. SOFII posiada bardzo charakterystyczną barwę głosu, która nie dla każdego może być łatwa do zaakceptowania, ale dzięki temu trudno pomylić jej wokal z kimś innym.

fot. Filmmejkers

Producentem piosenki został znany ze współpracy z wieloma wykonawcami, głównie hip-hopowymi – Rotis, co miało niebagatelny wpływ na to, jak ten singiel się prezentuje. Stąd w podtekście wyczuwalne jest flow, tak znamienne dla tego gatunku muzycznego. Podsumowując, powstała fuzja bardzo ciekawych brzmień, które złożyły się na klimat utworu “Kochaj czule“. Przy tym całość została oszczędnie zaaranżowana, a dynamiki dodaje sam przekaz artystki. Przemyślana i nienachalnie zaprezentowana konstrukcja muzyczna tej kompozycji sprawia, że po wielokroć słucha się jej z przyjemnością. Dobrze wiedzieć, że Rosalie. ma coraz większą konkurencję, tym bardziej, że za muzyką SOFII kryje się też wysoka jakość. To bardzo świadomie postawiony krok do przodu w poczynaniach artystycznych wokalistki.

*****

Kim jest SOFII?

SOFII to wrocławska wokalistka i autorka tekstów. W latach 2015-2019 wokalistka składu Women For Hire. W 2019 roku wydała swój pierwszy solowy minialbum w języku polskim zatytułowany “SOLO” i zagrała kilka koncertów, występując jako support m.in. Rosalie. i Erith we Wrocławiu. Cały minialbum stworzony został na bazie własnych doświadczeń przemyśleń i obserwacji, które zamykały i jednocześnie otwierały nowy etap w życiu wokalistki.

Artystkę możecie znaleźć na Instagramie pod nazwą @iamsofiiofficial

Jej styl muzyczny to fuzja r&b i popu z wpływami hip-hopu. Singiel “KOCHAJ CZULE” jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Posłuchaj utworu “KOCHAJ CZULE” w streamingu: https://lnk.to/zVPXc1

*****

wokal i słowa: SOFII

produkcja muzyczna: Rotis

 

Leave a Reply