Iza Połońska i Wojciech Myrczek z interpretacją piosenki “Na całej połaci śnieg”

“Na całej połaci śnieg” to piosenka z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, która na przestrzeni lat doczekała się wielu interpretacji. Teraz nową, jakże uroczą wersję zdecydowała się nagrać Iza Połońska w duecie z Wojciechem Myrczkiem.

Cała produkcja tej piosenki odbyła się zdalnie. Każdy nagrywał oddzielnie u siebie (produkcja pandemiczna). Podobnie stało się z filmikiem, który zobrazował nową wersję tego utworu. Warto dodać, że to nie pierwsze spotkanie artystki z twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, gdyż w 2019 roku ukazała się płyta “Pejzaż bez Ciebie”, na której znalazły się wybrane piosenki wspomnianych twórców.

fot. HaWa

 

 

“DRODZY! Wszystkiego Zdrowego i Spokojnego na te Święta! Myślmy o Sobie nawzajem, czyńmy Proste, Dobre Życie i nade wszystko – BĄDŹMY RAZEM! Nie dajmy się dzielić 🌟 Odnajdujmy ludzką twarz w Każdym Istnieniu…”Iza Połońska

*****

Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. 

9 maja 2019 w Narodowym Forum Muzyki miała miejsce premiera płyty Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego PEJZAŻ BEZ CIEBIE. Piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego artyści postanowili przedstawić w nowym brzmieniu na 4 wiolonczele, akordeon i głos. Partię wiolonczel zagrał POLISH CELLO QAURTET złożony z 4 utalentowanych wiolonczelistów młodego pokolenia. Płyta jest poświęcona pamięci Dominika Połońskiego, zmarłego w 2018 roku męża Izy Połońskiej, który niezmiennie pozostaje jej Największą Inspiracją Artystyczną. Hasło Dominika WYOBRAŹNIA TWORZY RZECZYWISTOŚĆ nieprzerwanie kształtuje jej życie artystyczne i prywatne. 

2020 rok przyniósł Izie Połońskiej współpracę i wspólny projekt WYSTARCZY BYĆ z kompozytorem i gitarzystą Witoldem Cisło. Natomiast 4 grudnia 2020 roku w Filharmonii Łódzkiej odbyła się prapremiera kolejnego projektu symfonicznego, który Iza Połońska współtworzy z aranżerem Leszkiem KołodziejskimNIE JESTEŚ SAMA – piosenki Seweryna Krajewskiego”, artystce towarzyszy w koncercie wybitny jazzowy wokalista młodego pokolenia Wojciech Myrczek.

22 listopada 2021 miała miejsce premiera kolejnej płyty CD artystki “SING! OSIECKA”. Usłyszeć na nim można znane i lubiane piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Specjalnym gościem na solowej płycie artystki jest MIETEK SZCZEŚNIAK, z którym Iza Połońska zaśpiewała w duecie piosenkę BYLE NIE O MIŁOŚCI. 

 

Leave a Reply