Doda z teledyskiem do utworu “Fake Love”

Doda zaprezentowała nowy utwór “Fake Love”, który pojawił się w serwisach streamingowych. 31 grudnia premierę miał także oficjalny teledysk.

Piosenkę “Fake Love” współtworzyła Doda z uznanym duet twórców Patryk Kumór – Dominic Buczkowski-Wojtaszek (Hotel Torino). Wśród autorów wymienia się także zagraniczne nazwiska: Radboud Miedena, Twan Ray i Emily Middlemas. Piosenka jest śpiewana w języku angielskim, ale fragment utworu wokalistka wykonuje także w języku polskim.

fot. materiały prasowe

Singiel „Fake Love” to kolejny utwór zapowiadający nadchodzący wielkimi krokami czwarty, solowy album Dody. Artystka dzieli się z fanami swoją historią oraz tym, czym jest uzależnienie od emocji i drugiego człowieka. Doda po raz pierwszy tak szczerze i otwarcie śpiewa o swoich uczuciach, bowiem z perspektywy czasu tytułowe „Fake Love” to jedyna forma miłości, jaką zaznała od partnera. Artystka opowiada nam historię miłości, jednocześnie tak prawdziwej, a zarazem tak fałszywej. Kłamstwo, które jest na tyle silne, że staje się prawdą, to tylko złudzenie. Kłamstwo, które dobrze opowiedziane roznieca miłość, która jest jednocześnie najszczerszą emocją… O tej dwoistości, manipulacji i utopii jest ten utwór. „Fake Love” ubrany w taneczne, klubowe brzmienie pozostanie w głowach słuchaczy na długo.

Doda jest producentem teledysku do utworu „Fake Love”, a realizacją zajął się Moher. Artystka zaprosiła do teledysku Kamila Nożyńskiego, aktora znanego z głównej roli serialu „Ślepnąć od świateł”, a choreografią teledysku zajął się Mariusz „Maniek” Kotarski, który współpracował m.in. z Taylor Swift oraz Camilą Cabello.

 

Leave a Reply