Ramona Rey z zaskakującym przekazem w piosence “Pieprzę Cię kapitalizm (XMAS 2021)”

Ramona Rey zaskoczyła piosenką na Święta, która bynajmniej nie kojarzy się z dzwoneczkami i typowo świątecznym nastrojem. Utwór nazywa się “Pieprzę Cię kapitalizm” i powstał do niego teledysk nakręcony w… szafie.

fot. materiały prasowe

“Lubię stare łachy po mamie, babciach, przyjaciołach i sąsiadach! Wideo początkowo miało powstać w jednym z warszawskich secondhandów, ale brak czasu skierował nas na vintage szafę Sebastiana Szaraty, który kolekcjonuje ubrania najczęściej z drugiej i trzeciej ręki. Nadaje im kolejne życie, przerabia, oddaje, sprzedaje. Dołożyłam do niej suknię ślubną Odio/Pieczarkowski z 2015 r. i kapelusz z “Cichanocki”. Suknię królewny śnieżki uszył Sebastian @po_co_szarata. Enjoy, ludzie! Jeśli Wam wejdzie – prześlijcie, komu trzeba! I na koniec – nie ma nic ważniejszego ponad wolność, ale chęć posiadania „jak najwięcej” zabiera wolność innym mieszkańcom planety i to już mnie przeraża.” – Ramona Rey

Po wydaniu czterech autorskich albumów Ramona Rey przypomniała się z twórczością swojej idolki – Kory i grupy Maanam. Piosenką “Chcę ci powiedzieć coś” zapowiedziała nagranie dwupłytowego wydawnictwa z piosenkami zespołu dowodzonego przez lata przez Korę i Marka Jackowskiego. Teraz jednak znów zaskoczyła, prezentując piosenkę na Święta.

W tym roku, nagrywając piosenkę świąteczną “Pieprzę cię kapitalizm”, Ramona Rey zdecydowała rozprawić się z przedświątecznym szaleństwem zakupów.

 

Leave a Reply