II Przegląd Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego Z ŁAPY

12 listopada 2021 roku w rocznicę urodzin Zbigniewa Łapińskiego odbył się finał II Przeglądu Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego Z ŁAPY.

Z ŁAPY Przegląd Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego promuje i wspiera różne talenty i pasje poprzez organizację warsztatów, koncertów, spektakli i wystaw. Pierwsza edycja konkursu odbyła się 17 grudnia 2020 roku (rejestracja n YT Koncert “Mój song”).

We wrześniu 2021 roku odbyły się warsztaty wokalno-muzyczne, przeprowadzone przez Justynę Panfilewicz i Marcina Partykę. Wtedy też Jury Przeglądu w składzie Justyna Panfilewicz, Katarzyna Walentynowicz i Marcin Partyka wybrało ośmiu laureatów II Przeglądu Z ŁAPY.

fot. Krzysztof Kierzkowski

W tym roku dwie równorzędne Nagrody Główne II Przeglądu Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego Z ŁAPY otrzymały Amanda Abramczuk i Zuzanna Wiśniewska.

Organizatorem wydarzenia była Nutka z Kropką Katarzyna Walentynowicz przy współpracy ze Służewskim Domem Kultury w Warszawie. Przegląd odbył się pod patronatem Pana Rafała Miastowskiego, burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Podczas tegorocznego Przeglądu odbyły się także dwa koncerty – “Trzynasta trzydzieści” i “Tymczasem“, czyli koncert Justyny Panfilewicz. Na YouTube dostępny jest także koncert finałowy II Przeglądu Twórczości Artystycznej im. Zbigniewa Łapińskiego “Z ŁAPY”.

 

“Trzynasta trzydzieści” to program napisany przez Zbigniewa Łapińskiego do tekstów Jana Kondraka w 2015 roku (jedynie utwór “Na wzgórzach Norylska” powstał w 2008 roku). Koncert przygotowany został pod kierownictwem muzycznym Marcina Partyki. Premiera miała miejsce 11 listopada 2021 roku w Służewskim Domu Kultury w Warszawie.

*****

Zespół wystąpił w składzie:
Marcin Partyka – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas
Krzysiek Łochowicz – gitary
Kuba Szydło – perkusja
Rafał Grząka – akordeon

 

 

 

 

Leave a Reply