Anielka i jej nowy utwór “PS jestem” [RECENZJA]

Po dużym sukcesie utworu “Sen” (ponad 200 tysięcy wyświetleń na YouTube!), Anielka prezentuje drugi singiel zatytułowany “PS jestem”. Do piosenki powstał teledysk.

Dzięki swojej niewątpliwej wrażliwości, Anielka posiada umiejętność zamieniania naturalnych, ciepłych dźwięków w coś urokliwie bezpretensjonalnego. Przekonać się o tym można słuchając jej nowej propozycji zatytułowanej “PS jestem“. Po dużym sukcesie poprzedniego singla “Sen” wokalistka konsekwentnie podąża wytyczoną przez siebie drogą, a w realizacji jej wizji artystycznej pomógł jej ponownie muzyk i producent Bartłomiej Czubak. Od strony muzycznej mamy więc dobrze przygotowaną kompozycję, która w swobodny sposób ukazuje przyjemnie poprowadzoną melodię oraz subtelnie zarysowany przekaz wokalistki.

fot. materiały prasowe

Zwraca uwagę żywe brzmienie instrumentów, a szczególnie interesującym “smaczkiem” jest pojawiające się w tle jazzujące brzmienie trąbki. Sam utwór wydaje się na tyle przebojowy, że bez wątpienia doskonale poradziłby sobie w rozgłośniach radiowych, choć słychać, że nie został napisany z myślą o komercyjnym sukcesie. Balansując gdzieś na granicy piosenkowej, dosyć typowej formie, a czymś bardziej wyrafinowanym, udało się artystce utrzymać przyzwoity poziom, który w jakiś sposób określa jej zainteresowania muzyczne. Anielka nie stara się na siłę tworzyć czegoś niezwykle oryginalnego, ale poprzez własne emocje i szlachetną interpretację potrafi nadać pozornie niewyróżniającej się kompozycji czegoś znacznie istotniejszego. “PS jestem” to po prostu ładna piosenka, której za każdym razem słucha się z dużą przyjemnością. Jest w tym lekkość, świeżość i wysublimowane artystyczne poruszenie. Czego w tym przypadku chcieć więcej?

*****

Po wydaniu debiutanckiego singla “Sen”, który spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności oraz został obejrzany od momentu premiery ponad 200 000 razy, Anielka promuje obecnie drugi singiel – “PS jestem”. Utwór opowiada historię osoby rozerwanej między byciem sobą, a relacją z drugim człowiekiem… Piosenka porusza wiele sfer ludzkiego życia mówi, m.in. o samotności i dokonywaniu trudnych wyborów.

Anielka to młoda wokalistka, która śpiewa z potrzeby serca. W nim, oprócz poważnego prawniczego wykształcenia, gra muzyka. I to właśnie muzyka jest czymś co daje artystce prawdziwą wolność i radość. Z racji, że w młodym wieku wyjechała z rodzinnego miasta do Warszawy, jej teksty są pełne wrażliwości, a otaczająca je muzyka wypełniona jest ciepłem dźwięków i mnóstwem emocji. Autorska twórczość jest jej sposobem na wyrażenie myśli i podzielenie się własną historią anonimowej jednostki w wielkim mieście, którą opowiada – śpiewając.

*****

Angelika Balcerek – magister prawa, studentka wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej Łodzi. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Laureatka i finalistka licznych konkursów wokalnych, m.in. II miejsce – 46. Ogólnopolski Konkurs „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019, nagroda dziennikarzy za II etap finału konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.

Bartłomiej Czubak – inżynier akustyki, producent, kompozytor, gitarzysta. Laureat ogólnopolskiego konkursu gitarowego „Solo Życia 2017”, gitarzysta zespołu jazzowego „Lay D Funk”, z którym regularnie koncertuje w kraju jak i za granicą.

 

Leave a Reply