Kasia Klich z nieświąteczną piosenką na Święta Bożego Narodzenia

„Nielukrowana” to całkiem nietypowa piosenka bożonarodzeniowa Kasi Klich. Zamiast banałów z ckliwych piosenek z dzwoneczkami – samo życie.

To nieświąteczna piosenka na święta, proszę w tym roku o święty spokój – deklaruje Kasia Klich w refrenie „Nielukrowanej”. Utwór ukazuje tę stronę Świąt Bożego Narodzenia, którą wszyscy znamy aż za dobrze, a o której nigdy nie słyszy się w radiowych piosenkach…

Już od jakiegoś czasu myślałam o tym, żeby zrobić taki przekorny utwór świąteczny – mówi nam Kasia Klich. Wiadomo, że w okolicach grudnia jest wysyp piosenek związanych ze świętami, ale ja poszłam w kontrze do tego, co zwykle się w nich słyszy. Przeważnie wszyscy piszą o wigilii, pierwszej gwiazdce, przytulaniu i miłości, a moja piosenka to samo życie – mówi o tym wszystkim, co trzeba zrobić przed wigilią.

fot. materiały prasowe

Czy artystka utożsamia się zatem ze słowami piosenki, w której refrenie padają słowa: Proszę w tym roku o święty spokój? Tłumaczy z uśmiechem: To tylko taki żart. Ale na pewno nie lubię sprzątać! Istotą świąt nie powinno być tylko sprzątanie, bieganie ze szmatą i gotowanieKiedy urządzałam w swoim domu święta dla gości, krążyłam po domu z mopem i gotowałam potrawy, a przy stole zasiadałam tylko na krótką chwilę, bo trzeba było stale donosić kolejne dania. Ale niektórzy takie właśnie święta lubią. Ja w tym roku rzeczywiście planuję mieć święty spokój i nie robić nic.

Pracowity będzie za to dla Kasi Klich następny rok. Mówi nam: W przyszłym roku wracam po długiej nieobecności z nową płytą!

 

Leave a Reply