Voice of Yush z interpretacją utworu TGD. Posłuchaj świątecznego singla “Gloria” [RECENZJA]

Uczniowie szkoły Voice by Yush pod opieką wokalisty Łukasza Juszkiewicza (znanego chociażby z The Voice of Poland) przygotowali piosenkę świąteczną “Gloria” z repertuaru zespołu TGD.

“Gloria” to utwór świąteczny, który swego czasu został nagrany przez zespół TGD (muzyka i słowa Piotr Nazaruk), a wśród wykonawców znaleźli się także Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś, Kuba Badach i Mieczysław Szcześniak. Teraz piosenka z pozytywnym, energetycznym przekazem doczekała się nowego wykonania nagranego przez uczniów szkoły Voice of Yush, której właścicielem jest wokalista Łukasz Juszkiewicz. Samą formę kompozycji zachowano w pierwotnej wersji, stąd od strony muzycznej nie znajdziemy innowacji.

fot. Karolina Rekosz

Cover utworu “Gloria” nie został więc zmieniony na potrzeby nowej interpretacji uczniów wspomnianej szkoły (przekrój wiekowy dzieci i młodzieży biorącej udział w nowym przedsięwzięciu jest bardzo duży).

Podział śpiewania na głosy jest mocnym punktem nowej wersji, bo dzięki temu, każdy wykonawca miał swoją chwilę, by móc się zaprezentować w sposób dla siebie indywidualny. Kolejnym walorem nowego wykonania jest fakt, że Łukasz połączył głosy wszystkich wokalistów tak, żeby na końcu stały się spójną częścią chóru, a to znów podkreśla faktyczny nastrój tego świątecznego utworu. Nie czujemy więc dysonansu pomiędzy poszczególnymi odtwórcami. Łukaszowi Juszkiewiczowi udało się utrzymać w ryzach cały projekt, dzięki czemu nie mamy też poczucia, że powstała gorsza wersja “Glorii”. Zachowano właściwą dynamikę, która wraz z klimatem, ale również przesłaniem ukrytym w tekście może na nowo zaistnieć w naszej świadomości. Być może niektórzy ze szkoły wkrótce pójdą swoją muzyczną drogą? Na pewno pomysłodawca Voice by Yush daje im taką możliwość.

*****

VOICE by YUSH – szkoli i rozwija pasję wokalną dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jej siedziba mieści się w Kamienicy W18 w Ciechanowie.

Właściciel szkoły, Łukasz Juszkiewicz, jest zarazem certyfikowanym trenerem wokalnym, przypomnijmy że szersza publiczność zna go jako półfinalistę z III edycji programu The Voice of Poland w drużynie Marka Piekarczyka. Artysta został także wyróżniony w programie Szansa na Sukces Opole 2019. Jest Laureatem Festiwalu piosenki Literackiej OFPA w Rybniku. Na Festiwalu lat 60. i 70. “Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” otrzymał I Nagrodę od Prezesa ZAiKSu Janusza Foglera.

Oprócz swoich projektów i przygotowania solowego repertuaru na płytę, koncertował z Marcinem Wyrostkiem i Corazon (również symfonicznie) jak i współpracuje z innymi znanymi artystami w Polsce. Ostatnio wydał singiel „Twój czas“ z wytwórnią Delphy Records.

Twierdzi, że kształcenie wokalistów to przede wszystkim indywidualna praca nad emisją głosu, interpretacją tekstów i technika wokalna. Szkoła organizuje warsztaty wokalne – do tej pory gościli Monikę Urlik, Elżbietę Zapendowską, Matteo Mazzuca oraz Julitę Zielińską. Bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, przygotowuje do festiwali, a także współpracuje z wieloma placówkami w kraju.

*****

Uczniowie Voice by Yush zdobywają liczne nagrody na Festiwalach Ogólnopolskich i nie tylko. Ze swoim trenerem wokalnym nagrali już trzy płyty w projekcie „DUETY”, ale na tym nie koniec. Szykują wiele niespodzianek na przyszły rok, nawet takich o zasięgu ogólnopolskim. Natomiast na te święta postanowili przygotować i podzielić się ze wszystkimi piosenką świąteczną TGD „Gloria”. Jak sami twierdzą, składają nam w ten sposób życzenia cudownych Świąt wśród bliskich oraz uśmiechu na twarzach i radości na cały nadchodzący rok 2022.

 

fot. Karolina Rekosz

Leave a Reply