Rita Raga powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “The Sea of Fullness”

“The Sea of Fullness” to premierowy utwór Rity Ragi. Do utworu powstał malowniczy teledysk nakręcony podczas podróży wokalistki do Włoch.

“Czy znasz to uczucie, gdy spotyka Cię chwila szczęścia i masz pełną świadomość ulotności, kruchości tego momentu, więc pragniesz całkowicie zanurzyć się w tym odczuciu i chłonąć każdą sekundę, nim przeminie? O tym właśnie jest mój nowy utwór The Sea of Fullness – o pełnym przeżywaniu ulotnych chwil szczęścia ♡ Zapraszam do sprawdzenia własnej produkcji singla oraz klipu wideo, który powstał podczas podróży do Włoch – kolejnego szczęśliwego momentu, który uleciał” – Rita Raga

fot. materiały prasowe

Rita Raga – wokalistka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka, tworząca muzykę downtempo i progressive z inspiracjami etno i psychodelią. Pod pseudonimem ‘Ragini’ miksuje sety DJ-skie psytrance/fullon. Jest również trenerką wokalną i joginką.

Rita występuje na żywo solo lub z zespołem. Podczas występów, oprócz podkładu elektronicznego, śpiewa na żywo i gra na wybranych instrumentach (m.in. ukulele, gitara, banjola, harfa lirowa, bęben szamański, shakery) oraz współpracuje z muzykami grającymi na: gitarze (różne style gry), bębnie językowym, djembe, skrzypcach czy syntezatorach analogowych.
Rita zaczynała jako wokalistka, autorka tekstów i gitarzystka w lokalnym zespole softrockowym. Uczyła się zarówno śpiewu klasycznego jak i współczesnego, baletu i polskich tańców ludowych. Uczyła się także bengalskiego tańca ludowego i klasycznego indiańskiego odissi, kiedy była częścią indyjskiej grupy tanecznej Taal.

Będąc zafascynowana muzyką elektroniczną, w 2011 roku zaczęła udzielać się wokalnie dla producentów chill, progressive i trance, jednocześnie rozpoczynając działalność DJ-ską. Od 2018 roku zajmuje się również produkcją własnej muzyki – w 2018 roku ukazały się chilloutowe single, a w 2019 roku jej Mystic Melodies LP wydany w Synchronos Recordings. Jej utwory znalazły się na wielu kompilacjach, trafiły na listy przebojów Beatport 100, a także na playlisty lokalnych stacji radiowych.

Rita Raga koncertuje w całej Polsce (m.in. Egodrop, Slot Art Festival, Uroczysko oraz dzieliła sceny z takimi artystami jak: Protonica, Etnica in Dub, Johnny Blue, Nibana, Sabretooth), w Czechach (np. Ufo Bufo, Funny Moon), Niemczech (Oddysee Berlin), a także była wokalistką w Japonii. Ponadto Rita jest gospodarzem lokalnych wydarzeń, które skupiają się na etno i psychodelicznej muzyce i sztuce.

W 2020 roku wydała EPkę z Altar Records zawierającą remiksy Cabeiri Red Sun Rising. W 2021 roku ukazały się jej nowe single psychill i psytrance, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem.

Muzyka jest częścią stylu życia Rity, wraz z jogą i ajurwedą – wnosi do jej życia Światło, Miłość i Równowagę, którymi dzieli się z publicznością podczas swoich występów oraz z uczniami poprzez praktykę.

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Rita Raga powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “The Sea of Fullness””

Leave a Reply