„Mikołaj daje nic nie dostaje”. Posłuchaj piosenki z płyty “Plater i jej Zwierzaki”

„Mikołaj daje nic nie dostaje” to drugi singiel po „Do góry pazury” promujący album dla dzieci zatytułowany „Plater i jej Zwierzaki”, którego recenzja wkrótce pojawi się na naszym portalu.

Piosenka utrzymana jest w nowoczesnym, popowo-christmasowym stylu. Tekst piosenki niesie przesłanie, że nie można tylko myśleć o sobie, ale także należy pomyśleć o innych. Święty Mikołaj cały rok przygotowuje się do Gwiazdki i zastanawia się jakie ma dowieźć dzieciom prezenty z Laponii. Jednak mało kto myśli o potrzebach samego Świętego Mikołaja. A przede wszystkim o jego zdrowiu, o tym czy nie potrzebuje odpowiednich lekarstw, by mógł bez problemów pojawić się u nas w tym ważnym dniu. Okres przedświąteczny daje taką możliwość, by zapytać go o zdrowie i dostarczyć mu odpowiednich lekarstw.

fot. okładka płyty

W nagraniu skrzyknęły się wszystkie dzieci biorące udział w projekcie, by wspólnie zorganizować akcje na rzecz zadbanie o zdrowie Świętego Mikołaja, dostarczając mu odpowiednich lekarstw. Bo jak śpiewają: „… przecież on najmłodszy nie jest”.

*****

6 grudnia miał swoją premierę album “Plater i Jej Zwierzaki“, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z udziałem uczestników popularnych programów typu talent show. Za muzykę i słowa odpowiedzialny jest Tomek Konfi Konfederak.

Jest to muzyczna opowieść o przyjaźni, muzyce, wzajemnej odpowiedzialności, odwadze i wielkim sercu.  Na płycie znalazło się 10 piosenek utrzymanych w stylu nowoczesnej muzyki pop dance, stanowiących niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoprzedszkolnym oraz dla całej rodziny. Piosenki wykonywane są przez uczestników i finalistów znanych i popularnych telewizyjnych talent show, wśród których odnajdujemy: Nelę Zawadzką, Eryka Waszczuka, Zuzię Janik, Zosię „ZoZi” Tartas, Gabrysię Piotrowską, Nataszę Kotlarską, Wiktora Chmiela i Gabi Borys.

Za muzykę i słowa odpowiedzialny jest Tomek Konfi Konfederak, lider popularnego na początku 2000 roku zespołu HA-DWA-O!, a także odpowiedzialny za sukcesy Kasi Popowskiej i Sarsy. Produkcją albumu zajął się inżynier dźwięku Josh Harris, przez lata kierownik zespołu wokalisty Seal, nominowany do nagrody Grammy.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Do góry pazury”, który świetnie przyjął się we wszystkich rozgłośniach dziecięcych.  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbyła się premiera drugiego singla z płyty „Mikołaj daje nic nie dostaje”.

 

Leave a Reply