Elly Tess prezentuje debiutancki singiel. Posłuchaj utworu “sad girl” [RECENZJA]

“sad girl” to pierwszy singiel Elly Tess – polskiej wokalistki mieszkającej i tworzącej w Los Angeles. Melodyjny utwór stanowi przedsmak jej debiutanckiego albumu. Utwór powstał dzięki współpracy z duetem producenckim Hotel Torino.

Elly Tess to młoda wokalistka, będąca dopiero na początku drogi artystycznej, ale już dosyć świadomie wyrażająca siebie w debiutanckim utworze “sad girl”. Wokalista postawiła na prostą kompozycję, która zręcznie łączy współczesną wizję artystyczną z ładnie funkcjonującą w takim kolorycie szlachetną melodią. Elly zna swoje możliwości wokalne i potrafi z nich umiejętnie korzystać, znamiennie zaznaczając swoją obecność w tym utworze. Czuć przywiązanie artystki do słowa, które jest niezwykle ważne w jej poszukiwaniach muzycznych.

fot. materiały prasowe

Tekst także w jakimś stopniu wyraża jej dokonania, określane mianem “melancholijnych kompozycji oddających głębię jej uczuć”. Ten smutek jest wyczuwalny, ale artystka nie stara się nim epatować, uciekając od egzaltacji i nadmiernego przerysowania. Od strony kompozycyjnej to lekka, swobodnie “wypracowana” piosenka, która jednak potrafi urzekać namiastką czegoś na swój sposób wzruszającego. Dobry wybór producentów też miał w tym przypadku swoje znaczenie. Patryk Kumór i Dominic Buczkowski to świetnie radzący sobie duet na polskiej scenie muzycznej, który potrafi oddać ducha czasu, łącząc różne bieguny muzyczne, ale także umiejący podkreślić osobowość w tym przypadku początkującej Elly Tess. Debiut, który rozbudza nadzieje na przyszłość. Warto sprawdzić.

*****

Elly Tess tworzy melancholijne kompozycje, które w autentyczny sposób oddają głębię jej uczuć. Debiutancki singiel wokalistki łączy w sobie pełen emocji tekst z popowym brzmieniem. Artystka w debiutanckim utworze przekazuje nie tylko silny ładunek emocjonalny, ale również pokazuje wrażliwą stronę swojej osobowości poruszając tak bolesny temat jak zranienie miłosne.

fot. materiały prasowe

“sad girl” jest owocem współpracy między Elly Tess a duetem polskich producentów – Patrykiem Kumorem i Dominiciem Buczkowskim – działających pod pseudonimem Hotel Torino. Artyści mają na swoim koncie trzy nominacje do Fryderyków (autor roku, kompozytor roku, producent muzyczny roku). Współtworzyli m.in. “Superhero”, wielki przebój, który zapewnił Viki Gabor zwycięstwo w Eurowizji Junior 2019.

Elly Tess o utworze:

„Nieustannie czuję się zagubiona w swoich uczuciach i „sad girl” obrazuje cały chaos, który ogarnia moje zmysły, kiedy piszę o czymś szczególnie dla mnie emocjonalnym. “Sad girl” jest swojego rodzaju nostalgicznym rewanżem w stosunku do kogoś, kto obdarzył mnie swoją wielką uwagą tylko po to, żeby odejść nagle, bez słowa wyjaśnienia. Mam nadzieję, że podróż do świata Elly Tess przyniesie Wam dużo wzruszeń i zostaniecie ze mną na dłużej.”

*****

Debiutanckiemu singlowi towarzyszy teledysk w reżyserii Alka Palińskiego polskiego choreografa mieszkającego w USA od 2015 roku, który ma na swoim koncie współpracę z Pharrellem Williamsem, Celine Dion, czy Finneasa. Choreografie jego autorstwa pojawiały się również w produkcjach telewizyjnych takich jak The Voice, czy X Factor. Wideoklip do “sad girl” powstał w pełni w Los Angeles, a nastrojowe zdjęcia podkreślają smutek towarzyszący wokalistce, która przemierza nocą ulice wielkiego miasta.

*****

Elly Tess to urodzona w Łodzi pisarka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka od 13. roku życia mieszka w USA. W 2013 roku wydała powieść dla młodzieży z gatunku fantasy pt. „Szafir”. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem (Summa cum Laude) University of California in Los Angeles (UCLA) na kierunkach filozofia i przemysł muzyczny. Debiutancki singiel “sad girl” jest owocem pasji poetyckiej, niezwykłej wrażliwości emocjonalnej oraz miłości do muzyki.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply