VAGET prezentuje nowy album “Daemones”

VAGET to projekt muzyczny inspirowany kulturą pogańską, słowiańską i nordycką. Głównym założeniem było przywołanie ducha folkloru, oddanie magii rytuałów, atmosfery średniowiecznych i pradawnych plemion północnej i środkowej Europy. Tak powstała płyta “Daemones”, która jest dostępna na YouTube i w serwisach streamingowych.

Cechami charakterystycznymi utworów, kreowanymi przez artystę, są transowe, hipnotyzujące rytmy, rytualne wokalizy połączone z chórami, ambientowe przestrzenie dźwiękowe, dopełnione nienachlaną elektroniką. VAGET nie porusza się tylko w jednym nurcie muzycznym, raczej jest to gatunkowy mariaż dark folku, neofolku, elektrofolku, muzyki szamańskiej i etnicznej.

fot. okładka albumu

VAGET to jednoosobowy projekt, aktualnie ograniczony dostępem muzyków, wokalistów, „żywych instrumentów”, dlatego aby przywołać nastrój i klimat mrocznych czasów pogan, służą mi pomocą syntezatory, samplery jak i same sample instrumentów, perkusji, wokali i głosów.

„Daemones” to unikalna ścieżka dźwiękowa, dedykowana demonologii słowiańskiej. Album eksploruje mitologiczny, tajemniczy świat demonów. Każdy utwór dedykowany jest jednemu wybranemu demonowi i jest inspirowany historią jego pochodzenia, powstania, funkcji czy środowiska jego działania.

LISTA UTWORÓW:

  1. Przebudzenie Południcy
  2. Śladami Leszego
  3. Licho
  4. Nocna Mara
  5. Strzyga
  6. Rozpacz Topielicy
  7. Taniec Rusałki
  8. Daemones

 

 

Leave a Reply