OBRASQi prezentują nowy singiel “Mój grudzień”!

„Mój grudzień” to trzeci singiel z debiutanckiej płyty „Dopowiedzenia” zespołu OBRASQi, która miała premierę w czerwcu 2021 roku. Do utworu powstał teledysk.

Ballada “Mój grudzień“, zarówno muzycznie, jak i  tekstowo przenosi nas w zimowy klimat. Utworem rządzi nastrój przełomu roku, tego co odchodzi, ale z nadzieją na nowe.

fot. materiały prasowe

Płyta “Dopowiedzenia” zawiera 12 przestrzennych kompozycji osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie pop i art progresją. Zespół sięga zarówno do akustycznych instrumentów jak i nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek, wielominutowe utwory, które łączy delikatny kobiecy głos Moniki Dejk-Ćwikły.

 

Oprócz premierowych utworów płyta zawiera nagrania znane słuchaczom, takie jak “Dopowiedzenia”, które dotarły do 27 miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego oraz na szczyt listy Polskiego Radia Rzeszów.

*****

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja).

Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019 roku. W tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019 roku maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki.  Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog, a teledysk (8 minutowy film animowany jednego z utworów) znalazł się w konkursie na najlepszy teledysk festiwalu Lift Off Session. Obrasqi zostały także finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę Music Life Awards w kategorii Nowa Muzyka.

*****

„Mój grudzień” – OBRASQi
słowa: Monika Dejk-Ćwikła
muzyka: Artur Wolski

 

fot. okładka singla

Leave a Reply