Premiera płyty “Foroya” zespołu Roots Cafe!

6 grudnia 2021 ukazał się album zatytułowany “Foroya” trójmiejskiego zespołu Roots Cafe. Płyta 12-osobowej formacji zawiera 11 utworów będących połączeniem gatunków: reggae, funk, afrobeat i rocka. Frontmanami grupy są dwaj wokaliści, czyli znany fanom polskiego rocka Adam Wolski (Golden Life) oraz Mamadou Ba – pochodzący z Senegalu, muzyk, aktor i poeta. 

Zwiastunem albumu był wydany 11 listopada single zawierające utrzymane w duchu reggae i ska utwory – “Gdynia“ i “Sulemaye”. Płytę “Foroya” zapowiadały także kompozycje “Oczekuj Najlepszego” i “Zarazem” prezentujące mieszankę stylistyczną afrobeat’u, soft rocka i funky. Obydwie dostępne są w Spotify, Tidal i Apple Music. 

fot. materiały prasowe

 

Roots Cafe to dwunastu doświadczonych muzyków związanych od lat z Trójmiejską Sceną Alternatywną. Atmosfera nadmorskiej Gdyni nieustannie inspiruje kolektyw postrzegający się jako formację zarówno muzyczną, jak i towarzyską. Wpisane w tradycję muzyki reggae poczucie wspólnoty budowane wokół ludzkich wartości jest żywo kultywowane w twórczości grupy.

Grupa Roots Cafe łączy w sobie elementy układanki różnych osobowości, które świadomie połączył wspólny, bogaty stylistycznie język muzyczny oraz pozytywnie wibrujące treści zawarte w tekstach. Na ich bogate doświadczenie składa się współpraca z takimi formacjami jak: Rockas Delight, No Limits, Young Power, Marylin Monroe, Bóm Wakacje w Rzymie czy Vo.kool.ski. 

Brzmienie Roots Cafe definiują: rozbudowana sekcja dęta, znakomicie wyczuwająca się sekcja rytmiczna, charakterystyczne brzmienia instrumentów klawiszowych i ekspresyjne partie gitar. Charakter grupy dopełnia niezwykły duet charyzmatycznych wokalistów – Adama Wolskiego i Mamadou Ba, wyrażających się w prostym i silnym przekazie  kontemplującym ludzkie wartości i emocje. 

Grupa prezentuje sobą wszystko, co składa się na esencję kolektywnego grania świadomej muzycznie grupy oscylującej wokół reggae i jego pokrewnych gatunków. Twórczość Roots Cafe opiera się na bogatym instrumentarium, dzięki któremu muzycy żonglują stylami, od prostego rytmicznego ska, po pełne wyobraźni koktajle stylistyczne reggae/rock/funky.       

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply