Rozbój w biały dzień debiutuje albumem “Trip”

30 listopada ukazał się debiutancki album duetu Rozbój w biały dzień. Płyta “Trip” pojawiła się fizycznie, ale dostępna jest też we wszystkich serwisach cyfrowych. Czy mamy do czynienia z jednym z ciekawszych debiutów 2021 roku?

fot. materiały prasowe

Jacek tworzy muzykę, Gosia pisze i śpiewa. Współpraca nawiązała się bardzo naturalnie. Jacek już w 2019 roku miał gotową większość materiału na płytę, jednak dopiero podczas pandemii udało się wypracować spójną koncepcję albumu i go skończyć. Jacka inspiruje przede wszystkim szeroko pojęta muzyka elektroniczna, Gosię zawsze ciągnęło w stronę soulu. Wspólnie starali się znaleźć to, co ich łączy i zawrzeć te elementy w swoich utworach.

 

Trochę o płycie “Trip“:

Tą płytą chcieliśmy rozliczyć się z rzeczami, które są dla nas ważne. Z naszymi uczuciami, tęsknotami i lękami. Zarysy utworów w wersjach instrumentalnych powstawały już w 2017 roku, jednak przeleżały trochę czasu w szufladzie. Szuflada otworzyła się w pandemii, mniej więcej pod koniec 2020 roku. Prawie każdą wolną chwilę spędzaliśmy w naszym domowym studio. Wszystkie wokale nagraliśmy w niewielkim pokoju naszego wynajmowanego mieszkania na warszawskiej Woli. Za mix i mastering odpowiada Wiktor ze znanego warszawskiego studia NOBOCOTO.

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Rozbój w biały dzień debiutuje albumem “Trip””

Leave a Reply