Aga Brudny Electric Band z debiutanckim albumem “PLAYGROUND”

1 grudnia miała miejsce premiera debiutanckiego albumu “PLAYGROUND” autorstwa Agi Brudny i jej Electric Band’u.

Na płycie znajdziemy 8 różnorodnych pod względem stylistycznym kompozycji, w tym 7 utworów autorstwa Agi Brudny i jeden skomponowany przez pianistę Dawida Broszczakowskiego.

Aga Brudny to flecistka, flecistka jazzowa, kompozytorka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Propagatorka “elektrycznego” i bardziej eksperymentalnego wymiaru fletu poprzez wykorzystanie efektów, elektronicznych i przetworników dźwięku a także Glissando Headjoint Robert’a Dick’a.

fot. okładka płyty

W swojej twórczości czerpie z klasyki jazzu, jazzu nowoczesnego, fusion a także rock’a, funk’u i muzyki klasycznej. Wraz ze swoim zespołem Aga Brudny Electric Band zabiera słuchaczy na swój muzyczny “playground” (z ang. “plac zabaw”), gdzie pod względem gatunkowym mieszają się i kotłują szeroko pojęty nowoczesny jazz, fusion, muzyka elektroniczna, rock a nawet polifoniczny barok.

Cała płyta “PLAYGROUND” jest z założenia muzycznym wyrazem nieskrępowanej “zabawy” dźwiękami, efektami, gatunkami muzycznymi, gdzie kojarzony głównie z muzyką klasyczną flet jawi się w zupełnie innej postaci. Do współpracy flecistka zaprosiła zaprzyjaźnionych muzyków. Na perkusji usłyszymy Łukasza Kurka, na instrumentach klawiszowych i trąbce zagrał Dawid Broszczakowski a na gitarach Mateusz Głuszak. W składzie zespołu nie mogło zabraknąć również znakomitego basisty a zarazem rodzonego brata Agi, z którym od czasów nastoletnich, ku rozpaczy sąsiadów z bloku, urządzali domowe jam session. Dwie kompozycje, funkowe Fanki Sanki i nawiązujący do stylistyki cool jazzu Caterpillar zostały dodatkowo okraszone sekcją dęta w składzie Antoni Kuzak (saksofon) oraz Erwin Żebro (trąbka).

 

Leave a Reply