Premiera projektu “BENIGN NEGLECT: LOVE” Wojtka Sarneckiego

26 listopada na wszystkich platformach streamingowych pojawiły się piosenki Wojtka Sarneckiego, które nie zmieściły się na jego debiutancki album “Toward Not Caring”. Cały projekt został zatytułowany “BENIGN NEGLECT”, a pierwszej parze b-sidów będących jego częścią towarzyszy podtytuł “LOVE”.

Wojtek Sarnecki to wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło dekady pisze autorskie teksty i muzykę. W marcu bieżącego roku ukazała się jego debiutancka płyta “TOWARD NOT CARING“, na której znalazło się 14 kompozycji w języku angielskim. Myślą przewodnią tych utworów jest życiowe odpuszczanie.

Teraz Wojtek powraca z niejako kontynuacją tamtego projektu. Już wkrótce pojawią się pierwsze utwory-odrzuty z sesji do jego płyty.

fot. materiały prasowe

“Bardzo ciężko sytuacją dla mnie był moment wyboru utworów na album” – mówi Wojtek Sarnecki i dodaje: “Ciężko postanowić, które z moich muzycznych dzieci pokazać światu, a które skazać na zapomnienie w czeluściach szuflady. Ostatecznie musieliśmy z moim producentem ograniczyć się do 14 utworów, które znacie jako TOWARD NOT CARING. Niemniej, nie mogłem darować sobie, że nie zaopiekowaliśmy się odpowiednio pozostałymi ośmioma, które znajdowały się na pierwotnej liście piosenek branych pod uwagę w kontekście płyty. Z tego powodu, tuż po premierze TNC skupiliśmy się na tych szufladowych skarbach i przez kilka miesięcy aranżowaliśmy je oraz realizowaliśmy nagrania. Teraz w końcu będą mogły zająć godne miejsce na tzw. streamingach.”

BENIGN NEGLECT” – bo tak zatytułowana jest cała seria – to 4 pary b-sidów (jak na single przystało każdy będzie miał stronę A i B), które zostały podzielone tematycznie. Pierwsza odsłona “LOVE” składa się z dwóch utworów: “S.O.M.H” i “Involuntary Histrionics”.

*****

“BENIGN NEGLECT: LOVE” dostępny jest w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/benginneglectlove

 

Leave a Reply