MAN’iek powraca z szamańskim utworem “Chwila szczęścia”!

MAN’iek powraca z nowym utworem. “Chwila szczęścia” to stylowy utwór oparty na bluesie, elektronice oraz… szamańskim rocku.

Łapiemy szczęście w chwilach,  celebrujmy ten moment, smakujmy, każdego dnia bądźmy gotowi na więcej, zawsze jednak pamiętajmy o cenie, którą również ma szczęście.

MAN’iek i nowy singiel „Chwila szczęścia” to mocno szamańska, bluesowa kompozycja w elektronicznej oprawie brzmieniowej z charakterystycznym głębokim wokalem, gitarą i rockowym pomrukiem. To stylowe połączenie nowoczesności oraz tradycji w alternatywnej artystycznie konwencji.

fot. materiały prasowe (kadr z teledysku)

 

MAN’iek (duet Marian Macioł / Tomek Szczęsny) to autorski projekt, spojrzenie na świat w bluesowym wymiarze i współczesnej estetyce, ale też koncertowych nawiązań do brzmień lat 90. Niezwykłe brzmienie tego projektu to efekt połączenia klasycznych bluesowych założeń we współczesnych aranżacjach.

W jego skład wchodzą Marian Macioł – akustyk, muzyk, przyjaciel i dobry duch środowiska bluesowego oraz Tomek Szczęsny – muzyk, gitarzysta w autorskim i bardzo osobistym wymiarze. 

Marian Macioł to prawdziwa kopalnia różnych branżowych historii, swego czasu nagłaśniał Tinę Turner i ZZTop, a Lecha Janerkę w wojsku namówił do gry na basie. Część z nich od lat krąży po Polsce, inne zostaną dopiero odkryte przez szerszego odbiorcę w związku z planowaną książką i premierowym wydawnictwem. 

Man’iek definiuje bluesa w nowym wymiarze i robi to w sposób charakterystyczny, nowatorski i przebojowy, zmieniając estetykę wyrazu klasycznych form, zaskakuje, ale pozostaje sobą. To mocny przekaz i oryginalny wrażliwy vibe.

*****

W magicznie skręconym klipie wystąpili: Julia Konik oraz Andrzej Michalski.

Realizacja i zdjęcia: Michał Kopaniszyn

Wytwórnia MAN’iek music

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply