Nikola Wiench prezentuje nowy utwór “You&I” [RECENZJA]

Nikola Wiench wydała kolejny singiel, tym razem w języku angielskim! “You & I” to nowa, bardziej klubowa propozycja od wokalistki. W jej teledysku pojawił się… Johnny Depp.

Nikola Wiench coraz mocniej rozpycha się na polskiej scenie muzycznej, przy tym eksplorując nowe gatunki, w których porusza się ze znacznie większym zdecydowaniem. “You&I” wykracza poza wcześniejsze propozycje wokalistki. Nie bez znaczenia jest też produkcja MAVOOI’A, który pokazuje jej możliwości rozwoju, zaszczepiając w tej muzyce wyraźną świeżość i nowoczesność. Tym razem dostaliśmy od artystki bardziej klubowy kawałek, który staje się przekonującym momentem w nabierającej rozmachu karierze wokalistki. Słychać, że Nikola wie czego chce, dzięki czemu jej nowa propozycja nie nosi śladów sztuczności.

fot. materiały prasowe

Przy tym, pomimo formy samej kompozycji, nie jest ona przytłaczająca. Nie staje się bezmyślnym układem kilku powtarzających się elementów z przemielonym bitem. “You&I” to styl i bardzo dobra realizacja w takim, dosyć mocno określonym kolorycie muzycznym. Ważna jest też świadomość artystyczna Nikoli Wiench, która pobudza jej kolejne poczynania. Nie można niczego zarzucić tej propozycji, nawet jeśli nie jest ona niezwykle oryginalna. W tym przypadku liczy się kontekst z jakim wokalistka wyszła do słuchacza, a ten opiera się po prostu na szczerości.

*****

Nikola Wiench wydała kolejny singiel!  “You & I” to nowa, bardziej klubowa propozycja od wokalistki. Po poprzednich, dobrze przyjętych singlach “Łap Chwilę” oraz “Szarlotka”, nadszedł czas na utwór w języku angielskim. “You & I” na pewno podbije Wasze serca. Piosenka opowiada o relacji dwóch osób, o tym, że miłość i bliskość – to jedna z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Do piosenki powstał także teledysk, w którym wystąpił… polski sobowtór Johnny Deppa.

6 kwietnia 2021 roku premierę miał jej debiutancki singiel “Łap chwilę”.

“Śpiewam odkąd pamiętam, a na scenie stanęłam pierwszy raz mając 5 lat. Co ciekawe było to 6 kwietnia, co pokrywa się z datą premiery mojego debiutanckiego singla “Łap chwilę”. Opowiada on o człowieku, który zapomniał, że życiem można (a nawet trzeba!) się cieszyć i wpadł w wir pracy oraz innych codziennych obowiązków.” – jak informuje Nikola.

*****

Tekst: Agnieszka Wiechnik Muzyka: Agnieszka Wiechnik, MAVOOI

Produkcja muzyczna: MAVOOI

Realizacja nagrania: Przemek Puk/Puk Music Mix/Mastering: Przemek Puk/Puk Music

 

Leave a Reply