B6 z premierą albumu “Smugi”. Posłuchaj singla “Moje Ciało”

“Smugi” to debiutancki, długogrający album pochodzącego z Lublina zespołu B6. Singlem promującym to wydarzenie został utwór “Moje Ciało”. Teledysk do piosenki został nakręcony mastershotem w Kazimierzu Dolnym.

“Moje Ciało” to teledysk kręcony mastershotem, co było niemałym wyzwaniem. Ekipa 20 osób na planie i 3.5 minuty do zagospodarowania, stworzenia takiej dynamiki, by teledysk rozwijał się aż do samego końca. Szefem tego pomysłu i pracy na planie był reżyser Jan Tuźnik. To był intensywny dzień na plaży, upał 35 stopni, przeprawa przez rzekę z całą scenografią, seria prób, ekipa w garniturach. To był świetny czas. Dużo pracy i serducha. 

fot. materiały prasowe

 

Sam numer “Moje Ciało” mówi o tym, że czasem potrafimy zasiedzieć się w tym, co sami kiedyś ułożyliśmy. W czymś co było dobre, jednak czas przemija, my się zmieniamy i warto mieć to pod kontrolą, czy nadal jest nam dobrze w naszym własnym świecie. Tym numerem zachęcamy do podejmowania nowych, odważnych decyzji, jeśli czujemy, że choć cząstka naszego ciała, duszy, czuje że jest jej “niewygodnie we własnym ciele”.

*****

Album “Smugi” to wyprawa w głąb człowieka, który znalazł się w punkcie bezradności. Spotyka się ze swoim wnętrzem i zadaje wiele pytań, rozdrapując wcześniej niepoznane rany. Odkrywa tętniące zmartwienia, strach i zagubienie. Prowokuje to do szukania odpowiedzi i rozwiązań, wnikając głęboko w samego siebie, by osiągnąć katharsis.

Ta płyta jest zamknięciem określonego rozdziału i świadomą decyzją o wejściu w kolejny etap. Smugi to ślady, jakie pozostawia po sobie człowiek. To wybory, emocje i przeżycia, które budują naszą drogę. Jest to sentymentalna podróż muzyczna łącząca elementy szlachetnego popu i rockowego pazura. Futurystyczne synthy w kontraście z brzmieniami lat 1990/2000.

*****

Zespół B6 to obiecujący skład z Lublina. Na froncie dominuje ciemny głos wschodzącej polskiej alternatywy o soulowych inspiracjach. Gitarowe brzmienia, futurystyczne synthy, głęboka, piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. Eklektyczne rozwiązania budują pop-rockowy styl, romansujący z innymi gatunkami. Warstwa tekstowa malowana jest kolażem emocji, w odpowiedzi na niewyrozumiałą rzeczywistość. Martyna Sabak, wokalistka, z zawodu jest farmaceutką i dba o odpowiednie stężenie witaminy B6 w ludzkich organizmach.

Posłuchaj albumu “Smugi” w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/smugi

 

 

Leave a Reply