WaluśKraksaKryzys z teledyskiem do utworu “ATAK”. Zapowiedź trasy koncertowej

Przy okazji ogłaszania trasy koncertowej promującej album “ATAK” WaluśKraksaKryzys opublikował teledysk do tytułowego utworu.

Pierwsze trzy single zilustrowane zostały teledyskami tworzącymi całość (jak serial na Netflixie) i wydawało się, że tu będzie postawiona kropka. Dziś wiemy, że Waluś chował w rękawie swoiste postscriptum do tego tryptyku. Lyric video do utworu “ATAK” jest… bardzo nietypowe nawet jak na Walusia. Nie dość, że w utworze jest bardzo długi fragment instrumentalny (co powinno uniemożliwić zastosowanie techniki LV), to jeszcze w treści klipu odnaleźć możemy fragmenty aż czterech innych klipów WKK, archiwalne zdjęcia z pierwszych koncertów, z Jarocina, fotografie wykonane podczas wywiadów czy pracy nad płytą ATAK… Czy to kropka nad i?

fot. Ewelina Wojcik

WaluśKraksaKryzys to jeden z najgłośniejszych ostatnio debiutów na rockowej scenie. “Nadzieja gitarowego grania”, brutalnie szczery i paraliżująco celny wciąż odcina się od etykietek w stylu “głos pokolenia” i upiera się, że jego muzyka to tylko “poezja śpiewana na petardzie”, ale prawdziwymi petardami są też jego koncerty. Warto sprawdzić, jak to się dzieje, że piątka kolesi uzbrojonych jedynie w gitary, bębny i gardła sieje takie spustoszenie pod sceną?

Jesienna trasa WKK to pierwsza okazja by przekonać się, że to nie przypadek, że WaluśKraksaKryzys został laureatem jarocińskich Rytmów Młodych, czemu niektórzy dziennikarze po pierwszych koncertach twierdzili, że “tak rodzi się gwiazda” albo dlaczego jury Eliminacji do Pol’and’Rock Festiwal było jednomyślne i zaprosiło zespół na Dużą Scenę… i jak to się stało, że lato 2021 roku WKK zamknęli fenomenalnym koncertem na Finale Męskiego Grania w Żywcu?

Po pierwszym jesiennym już koncercie we wrocławskim Starym Klasztorze serwis musicNOW relacjonował na bieżąco: „(…) fruwała garderoba, odbywało się regularne pogo i crowd surfing. Przede wszystkim jednak odbywały się emocje. Na scenie zmaterializował się dziewiczy rock’n’roll herbu szczerość. Było głośno, punkowo i dziko”.

Waluś to świetny gitarzysta (zaczynał od technicznego metalu) i świadomy swoich ograniczeń wokalista. Nieudający nikogo, szczery, otwarty i prostolinijny szybko “kupuje” sobie publiczność. Towarzyszą mu na scenie znacznie bardziej doświadczeni muzycy (często wiodący w klasach swoich instrumentów muzycy młodego pokolenia) wsparci jeszcze bardziej doświadczonym realizatorem dźwięku. Dlatego to tak żre.

Będą tylko pełnowymiarowe koncerty, będą zaskakujące aranże, będzie merch, będą emocje, będą fajni ludzie. Wszystko będzie.

tu Waluś K. K. 

latem sporo koncertowałem i co za tym idzie rozmawiałem z ludźmi. 

rozmawiałem z artystami stylistycznie z innej planety. od Kwiatu Jabłoni, Darii Zawiałow, czy Vito Bambino po Siksę, Syndrom Paryski, czy Baasha. 

okazało się, że wszyscy są fajnymi ludźmi. 

rozmawiałem też z osobami, które tworzą koncerty od strony technicznej, takimi jak ekipa Źle i Tanio, Pan Andrzej z ekipy technicznej zespołu Behemoth, czy Pan Michał z ekipy technicznej zespołu Mgła.  

okazało się, że wszyscy są fajnymi ludźmi. 

rozmowa kleiła się również z uczestnikami koncertów, z fanami. 

i tym razem też okazało się, że mam do czynienia z fajnymi ludźmi. 

odkryłem zatem pewną prawidłowość w przyrodzie, że na koncerty przychodzą sami fajni ludzie. 

zapraszam Was fajni ludzie na jesienną trasę, którą dla Was przygotowaliśmy. 

mam nadzieję, że nie powstrzymają nas niefajni ludzie.  

ci wiecie… 

ci co….. 

….. … 

WaluśKraksaKryzys – jesień 2021 – trasa promująca album “ATAK”: 

Wrocław – Stary Klasztor

23 października

Katowice – Królestwo

7 listopada

Białystok – Zmiana Klimatu

19 listopada

Lublin – Dom Kultury

20 listopada

Kraków – Festiwal Synestezje

25 listopada

Rzeszów – Pod Palmą

28 listopada

Toruń – NRD

3 grudnia

Gdańsk – Drizzly Grizzly

4 grudnia

Poznań – U Bazyla

5 grudnia

Szczecin / Przecław – MDK

10 grudnia

Warszawa – Pogłos

11 grudnia

 

 

Leave a Reply