Kasia “BlackKay” Bieńkowska prezentuje singiel “Orion”

Kasia “BlackKay” Bieńkowska zadebiutowała solowym mini albumem “Aquarius”. Premierę miał też nowy singiel zatytułowany „Orion”, który doczekał się teledysku lyric video.

Kasia Bieńkowska jest szerzej znana w rockowym muzycznym „podziemiu” jako frontwoman hard rockowej formacji White Highway czy organizatorka „Still Of The Night” – 80s rock LIVE SHOW. Od roku działa też solowo pod pseudonimem „BlackKay”. Kilka dni temu na YouTube i platformach streamingowych wokalistka opublikowała swój pierwszy solowy mini album zatytułowany „Aquarius” czyli „Wodnik” – od swojego znaku zodiaku.

Epka „Aquarius” to pozycja różnorodna. Usłyszycie tutaj piosenki stricte „radiowe” w stylu pop-rock, ale również takie, które nawiązują do klasyki rocka czy ballady z zabarwieniem bluesowym.

fot. materiały promocyjne

Przez wiele lat tkwiłam w retro-szufladzie o nazwie “80s hard and heavy”.  Solowo chciałam zrobić coś innego. Oczywiście słychać tutaj moje inspiracje i muzyczne korzenie, nie da się od tego uciec, jednak brzmienie jest już zupełnie inne, bardziej nowoczesne. Jestem ciekawa, jak ta płyta zostanie odebrana przez słuchaczy. Jestem też podekscytowana, bo to dla mnie taki pierwszy sprawdzian w roli autorki muzyki. Ogromnie się cieszę, że mogłam się z Wami podzielić kawałkiem mojego serducha! – uzasadnia BlackKay.

Autorką muzyki i tekstów piosenek jest BlackKay, która na płycie śpiewa i gra na klawiszach. Współautorem singla „Deep Blue” jest Paul Polish Gromadzki, który odpowiada za partie gitarowe i basowe (oprócz „Światło.Cienia” i „Bring Me The Light”, gdzie na basie wspierał go także Marek Majewski). Na perkusji udzielał się Przemek Pawlas. Miksem i masteringiem zajęli się: Andrzej Karp (Deep Blue), Marian Lech (Deep Blue, Orion, Insane oraz mastering końcowy) oraz Marek Majewski (Bring Me The Light, Światło.Cień).

Dziękuję chłopakom za kawał dobrej roboty. Dali z siebie 300%. Gdyby nie oni, ta płyta nie wyglądałaby tak, jak wygląda. To efekt naszej wspólnej pracy – podsumowuje BlackKay.

Albumu “Aquarius” w wersji online można odsłuchać na YouTube, Spotify i w innych platformach streamingowych (Google Music, Deezer, Tidal, iTunes i inne). Wersję fizyczną w postaci CD można nabyć bezpośrednio u BlackKay.

 

fot. okładka EP

Leave a Reply