“NEOWISE” – R&B jest kobietą, czyli premiera albumu Sary! Posłuchaj utworu “Spójrz” feat. Jarecki

22 października Sara wypuściła w świat długo wyczekiwaną płytę “NEOWISE”, która zachwyca kobiecą siłą, magnetyzmem i wrażliwością. To polskie R&B w najlepszym wydaniu. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

Sara zaskakuje nowoczesnym i zarazem pełnym wrażliwości i sensualności brzmieniem, a także bezpośrednimi, w pełni polskimi tekstami własnego autorstwa. Świadomy, dojrzały i zmysłowy głos wokalistki splata wszystkie utwory na płycie, na której znalazły się również dwie wyjątkowe kolaboracje ze Skipem i Jareckim.

Bohaterką mojej płyty uczyniłam nieskrępowaną kobiecość –  jej różne odcienie, kontrasty, niesamowitą siłę i delikatność zarazem. Wszelkie jej barwy rezonują w tekstach dotyczących ludzkich relacji, ale także tej najważniejszej, relacji z samą sobą.

fot. okładka płyty

Jest to więc historia miłości i konfliktu, przemiany i nowych początków, pisana w czasach gdy nasza rzeczywistość tak nagle się zmieniła, ulice po raz pierwszy opustoszały, a nad Ziemią przelatywała kometa Neowise – mówi artystka.

Płyta powstała podczas pierwszego lockdownu, krótko po tym jak Sara nawiązała współpracę z producentami AWGS-em i Kxllage-m. Zmysłowy i szczery materiał powstał spontanicznie, w krótkim czasie. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop i soul, a naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku.  Sara udowadnia, że na polskim rynku jest miejsce dla kobiet odważnie poruszających się w tym gatunku.

*****

Utwór “Spójrz” jest trzecim po „Po Co” i „Ciemności” singlem, który promuje płytę “NEOWISE” i został pokazany światu w dniu jej premiery. To już druga bardzo udana kooperacja artystki z innym wokalistą. Tym razem Sara połączyła siły z Jareckim – czołowym przedstawicielem soulowych brzmień w Polsce, tworząc ciepły i bujający singiel “Spójrz”. Lekkość, uwodzicielskość i soulowe współbrzmienie wokali Sary i Jareckiego to znak markowy tego utworu. “Spójrz” przypomina o ciepłych letnich nocach, tańcach do rana i dobrej zabawie w najlepszym towarzystwie.

Do piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował Sebastian Juszczyk. To już kolejna współpraca Sary z reżyserem, wcześniej zrobili również teledysk do singla “Ciemność” i “DNC”.

3 listopada br. będzie miał miejsce koncert promujący płytę w Klubie BARdzo Bardzo na ul. Nowogrodzkiej 11 w Warszawie. Sara wystąpi z muzykami: Tomasz Mądzielewski / perkusja, Adam Świerczyński / bas, Piotr Bogutyn / gitara, Rafał Łępa / piano.

*****

Sara to młoda, charyzmatyczna wokalistka, autorka muzyki i tekstów, tancerka, która na scenie muzycznej działa z sukcesami od wielu lat, występując u boku znakomitych artystów i zespołów. W przeciągu ostatnich kilku lat zagrała na wszystkich najważniejszych festiwalach, będąc częścią składów koncertowych zespołów Rasmentalism, Mięthy, Rosalie, a także jako członkini zespołu P.Unity. Swoim najnowszym wydawnictwem, płytą „NEOWISE” otwiera kolejny rozdział w swojej karierze, próbując swoich sił solo.

Związana z muzyką od najmłodszych lat nagrała trzy płyty z piosenkami dla dzieci z programu „Jedyneczka”. Jest absolwentką szkoły muzycznej pierwszego stopnia im. Grażyny Bacewicz w klasie fortepianu.

W 2018 roku Sara wydała autorską płytę pt. „Światłocienie” pod swoim nazwiskiem (Sara Jaroszyk), we współpracy producenckiej z Bartkiem Mielczarkiem (prod. Brodka). Jej singiel „DNC” utrzymywał się na listach przebojów wielu stacji radiowych, a Sara po raz pierwszy zajęła się opracowaniem choreografii do klipu.

Sarę można usłyszeć na płycie legendy polskiego jazzu Michała UrbaniakaBeats & Pieces”, a wraz z P.Unity w 2018 roku wydała płytę pt. “PULP” wyróżnioną, między innymi, nominacją do Fryderyka. W 2020 roku Sara udzieliła się również w dwóch utworach na płycie „Geniusz” zespołu Rasmentalism. Wokalistka pojawiła się też gościnnie na płycie „36,6 zespołu Miętha.

 

Leave a Reply