skowronek. zapowiada debiutancki album. Posłuchaj drugiego singla „A Ty, POLsko wronek!”

Singiel „A Ty, POLsko wronek!” skowronka. to pierwszy utwór, który otwiera właściwy temat płyty „PRZYSŁOWIANIN”. Jest to post-punkowy, lekko polityczny, trochę groteskowy obraz polskiej mentalności.

Tragizm oraz komedia, miłość i nienawiść, a także odwaga i strach jaka przepełnia większość ludzi wobec spraw, których nie rozumiemy. W utworze znajdują się moje przemyślenia zawarte w grze słów.

„A Ty, POLsko wronek!” to utwór, który zawsze chciałem stworzyć, ale o tym nie wiedziałem dopóki go nie napisałem.

Wydanie płyty „PRZYSŁOWIANIN” planowane jest na luty/marzec 2022.

fot. materiały prasowe

skowronek., czyli Patryk Skowroński, urodzony 16 sierpnia 1991 roku, dokładnie 14 lat po śmierci Elvis’a Presley’a, ale to nie ma znaczenia.

Kaliski muzyk i gitarzysta rockowy. Uczeń Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Były gitarzysta undergroundowych zespołów takich jak: „Cytoplazma”, „Electric Clown” oraz współzałożyciel zespołu „THE RISKERS”.

Pomysł na projekt „skowronek.” Zrodził się podczas pierwszego lockdown’u w Londynie. Wtedy to powstał pierwszy album „Ciemna Strona Umysłu”.

Jak sam skowronek. informuje:

“Ciemna strona umysłu” jest dla mnie personalnym oczyszczeniem. Takie “katharsis”. Zmagałem się każdego dnia z czymś niewyobrażalnym. Problemy rodzinne, utracona miłość, “samotność” czy też zwykła “chandra”. Takie ludzkie. Niby proste sprawy, a takie trudne. Oprócz moich uczuć i emocji, dużo obserwowałem ludzi. Z tej oto emocjonalnej kompilacji powstał album.”

Wesprzyj wydanie nadchodzącego albumu “PRZYSŁOWIANIN”: https://zrzutka.pl/6dv27z

 

Leave a Reply